• Arkadaşın ile paylaş
 • facebook
 • twitter

Kurumsal

Ekibimiz

Onur ÖNAL
Onur ÖNAL Genel Müdür
Uğur ÖNAL
Uğur ÖNAL Villayolu.com Yetkilisi

Kiralama Sözleşmesi

 

Kiralama Sözleşmesi

Taraflar ve Amaç

Bu sözleşme; villayı kiralayan (bundan böyle 'müşteri' olarak anılacaktır) ile villayı kiraya veren (bundan böyle faaliyet merkezi  Tahtakale mh.Saray Patı sok. No:1/5/21 34320 Avcılar/İstanbul adresinde bulunan Buhayra Turizm San. Ve Tic. Ltd.Şti. bundan sonra villayolu.com olarak anılacaktır.)
arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için villa kiralanması amacı ile yapılmıştır.
www.villayolu.com internet sayfasında ilan edilen villalarımızdan herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, villayolu.com  'a, rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşterinin villayı terk etmesini isteme ve alınan kapora ve depozito ve kira bedelini iade etmeme hakkını verir.

Rezervasyon ve Ödeme

Villalarımıza/Apartlarımıza internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu veya SMS veya telefon yolu veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. Villa/Apartın kiralama tarihlerini seçtikten sonra sizden gerekli iletişim ve fatura bilgileri alarak ön kiralama işlemi yapar. Ön kiralamadan sonra sizden kiralama bedelinin %35 ‘ni kapora ödemesi olarak almaktadır. Kapora, ön kiralama(opsiyon) yapıldıktan sonra 1 (bir) iş günü içerisinde ödendiği taktirde villa/apart adınıza rezerve edilir. Ödemeniz gereken kapora tutarı ve banka hesap numaralarımız, ayrıca elektronik posta yolu ile veya SMS yolu ile veya telefon yolu ile tarafınıza bildirilecektir. Kapora 1 (bir) iş günü içinde Havale, EFT veya Kredi Kartı ile ödeme yapılmalıdır. Kaporanın teslim alındığından en geç 1 (bir) iş günü içerisinde tarafınıza yazılı olarak Villanın/Apartın kiralama onayı gönderilecektir. Bu onay belgesinin içerisinde toplam ücret, alınan kapora ve hangi tarihlerde Villa/Apartın adınıza kira edildiği ve yatırmış olduğunuz kaporanın günü saati bildirilmektedir. Kaporanın yatırılmaması durumunda villayolu.com, müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya/aparta başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir. Villanın/Apartın geriye kalan ücretini sözleşme yapıldıktan sonra veya Villa/Apart tesliminde villa/apart sahibinin banka hesabına yatırmak şartı ile banka üzerinden resmi olarak alınır.
MÜŞTERİ BU SÖZLEŞMEYİ ONAYLADIĞINDA VİLLA/APARTIN KİRASININ GERİ KALAN ÜCRETİNİ MAL SAHİBİNE BANKA ÜZERİNDEN YATIRACAĞINI TAAHHÜT ETMİŞ OLUR.

Hasar Depozitosu

Her villanın özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu müşteriden tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında müşteriye gönderilen konfirmasyon belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. (Villa özellikleri tablosunda veya villa/ detay sayfasında  depozito miktarı belirtilmektedir) Hasar depozitosu müşteriden, villaya giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri villadann ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen villa ile villanın demirbaşlarında bir hasar/eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Müşterinin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte villadan ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile villa/ çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito müşteriden alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Villada oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.

Villaya Giriş / Çıkış

Villa/Apart a giriş saatleri 16:00 (Temizlik sebebi ile), evden çıkış saatleri ise kesinlikle saat 10:00’a kadardır. Bu saat dilimleri, müşterinin ev sahibinin onayını alması ile evin müsait olma durumuna bağlı olarak değiştirebilir.

Villa Temizliği/Bakımı ve Ekstra Giderler

Haftalık villa kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 1 (bir) hafta konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Tüm villaların havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki villa detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her villamızda standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız villanın özelliklerini villa özellikler sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.

Villa/Aparta mevcut bulunan ve mal sahipleri tarafından yaptırılmış olan olası deprem, yangın, su baskını, doğal afet vs. her türlü sigorta, evde konaklayan misafirleri kapsamamaktadır. Evde konaklayan misafirlerin hayat, sağlık,seyahat ve hırsızlık sigortaları gibi kişisel sigortalarını yaptırmaları tavsiye edilir.

Isıtmalı Havuzlu Villalar

Isıtmalı Havuzlu Villalar kategorisinde bulunan villalarımızda iç ya da dış havuz ısıtmalı olduğu Villa/Apart'ın açıklamalarında belirtilmiştir.Havuz ısıtma ücretleri Villa/Apart'a göre değişmekte ve açıklamada yazmaktadır.
Havuz sıcaklıkları hijyen gereği 26-28 C derece arasında olmaktadır.Akdeniz ve Ege bölgesindeki villalarımızda havuz ısıtması elektrik ile yapıldığından havuzun büyüklüğüne göre havuzların standart sıcaklığa ulaşması 2-3 günü bulabilmektedir.Rezervasyon yapan müşterilerimiz mutlaka öncesinde havuz ısıtması istediğini belirtmeliler.Havuz sıcaklıklarından kaynaklı sorunlarda firmamız sorumlu tutulamaz.

Villa Kapasitesi

Villa/Aparta belirtilen kişiler haricinde ekstra kişilerin konaklaması yasaktır. Evin tanımında belirtilen maksimum kişi sayısından fazla kişinin konakladığı tespit edilirse, ev sahibinin / ilgili kişinin bu kişileri evden çıkarma ya da ek ücret isteme hakkı bulunmaktadır.

İptal Şartları ve İade Koşulları

Değerli Müşterilerimiz; Şirketimiz tarafından onaylanmak üzere EFT, Havale, Kredi Kartı imkanlarımızdan yararlanarak yatırmış olduğunuz kaporalarınız, rezervasyonunuz onaylandıktan sonra şirketimiz tarafından iade edilmez. Çünkü villayolu.com hesabına yatırılan her rezervasyonun kaporası; rezervasyonu tamamlanmış ilgili villanın sahibinin belirtmiş olduğu banka hesabına aynı gün içerisinde villayolu.com tarafından yatırılmaktadır.

Müşteri tarafından iptal edilen rezervasyonlar giriş tarihinden en az 45 gün önce villayolu.com a bildirilmesi gerekmektedir.Bildirilmediği takdirde villayolu.com kalan tutarı aşağıdaki gibi tahsil etme yoluna gider;

31-45 gün önce yapılan iptallerde kalan ücretin %35’i tahsil edilir ve kapora iade edilmez.

30-15 gün önce yapılan iptallerde kalan ücretin %50’si tahsil edilir ve kapora iade edilmez.

14- 0 gün arası yapılan iptallerde kalan ücretin %100’ü tahsil edilir ve kapora iade edilmez.

Müşteri eve girdikten sonra herhangi bir sebepten evden ayrılırsa kesinlikle ücret iadesi yapılmaz.

Rezervasyon İptali Villa Sahibi ya da villayolu.com tarafından herhangi bir sebep doğrultusunda iptal edilir ise;

Şirketimiz sözleşmenizde yer alan tarihlere uygun ya da yakın olacak şekilde sizlere rezervasyon yaptırmış olduğunuz villa kategorisinde ve bütçesinde başka bir villa önerebilir.

İsteğiniz doğrultusunda yatırmış olduğunuz kaporanın tamamını iade etmekle yükümlüdür.

KİRALAMA KOŞULLARI VE SÖZLEŞMENİN AKTEDİLMESİ 

Müşteri sözleşmeyi okuduğunu, anladığını, haklarının ve yükümlülüklerinin bilincinde olduğunu kabul eder.

Müşteri, sözleşme ile kararlaştırılan edimler arasında hiçbir oransızlık bulunmadığını ve karşılıklı edimlerin işin niteliğine uygun olduğunu, sözleşme konusuna giren işlemler kapsamında herhangi bir tecrübesizliklerinin bulunmadığını kabul ederler.

Müşteri, sözleşme kapsamında yer alan işlemlerin kendi menfaatine uygun olduğu konusunda tam bir kanaate vardığını ve tüm şartlara kendi özgür iradesi ile, hiçbir güçlük veya sıkıntı içinde olmadan, düşünerek, isteyerek ve bilerek uyacağını kabul eder.

villayolu.com Kiralama ve Müşteri, sözleşmenin hükümlerinin haksız şart sayılabilecek bir özellik taşımadığını, menfaatler dengesi bakımından bir haksızlık olmadığını kabul eder.

İşbu sözleşme hükümleri tüketici sözleşmelerindeki haksız şartlar hakkında yönetmelik hükümleri uyarınca herhangi bir haksız şart içermemektedir. Hükümler dürüstlük ve iyi niyet kuralına aykırılık teşkil etmemekte olup tüketicinin korunması mevzuatına uygun olarak hazırlanmıştır.

İşbu sözleşme hükümleri 6098 sayılı borçlar kanunu hükümleri de dikkate alınarak hazırlanmıştır. Borçlar kanununun 21. maddesinde öngörülen bağlayıcılık ve içerik denetimi Müşteri tarafından yapılmıştır. İşbu sözleşme hükümlerinden hiçbiri iş bu sözleşmenin niteliğine ve işin özelliğine yabancı (şaşırtıcı şartlar) nitelik taşımaz. İşbu sözleşme hükümleri açık ve anlaşılır bir şekilde yazılmış olup birden çok anlamı ifade etmemektedir.

FİRMAMIZIN  SORUMLULUKLARI 

Web sitemizden rezervasyon yaptığı tarihten itibaren yazlık eve girişe kadar bu rezervasyon ile ilgili tüm işlemler firmamızın sorumluluğundadır.

Konutta olabilecek aksaklıkları (elektrik arızası, su arızası vs.) en kısa zamanda onarımını veya bakımını yaptırır. Fakat yaz aylarının çok yoğun olması sebebi ile gecikmeler yaşanabileceğini de hatırlatmak isteriz.

Müşterilerin özel eşyalarından firmamız hiçbir şekilde sorumlu değildir. Tatil beldelerinde hırsızlık olaylarının olabileceğini dikkate alarak misafirlerimizin dikkatli olmalarını öneriyoruz.

Seyahat sigortası yaptırmanızı öneririz. Eve ait eşyaların çalınması, zarar görmesi veya benzer koşullarda, olay yerinde inceleme yapan polis veya jandarmanın raporuna göre hareket edilecektir.

Tamamen kontrolümüz dışında gerçekleşen savaş, savaş tehdidi, toplumsal kargaşa, terörist eylemler, doğal afetler, sağlık riskleri ve şiddetli hava koşulları gibi durumlardan kaynaklanan değişikliklerden sorumluluk kabul etmeyeceğimiz gibi para iadesi de yapmayacağımızı belirtmek isteriz.

Evde kaynaklanacak ve tamiri mümkün olmayan büyük teknik arızalarda, kiralanan evin muadili başka bir konut firmamız tarafından tahsis edilecektir.

villayolu.com web sayfasında yayınlanan hiçbir villa veya apart, villayolu.com ‘a ait değildir.  Her villanın/apartın sahipleri farklı gerçek veya tüzel kişilerdir. villayolu.com, gerçek ya da tüzel kişilerin villalarını/apartlarını müşteriye kiralamak için aracılık konumundadır. Bu nedenle villayolu.com sadece komisyonculuk faturası keser. Müşterinin ödediği bedelin belirli bir tutarı (komisyonculuk) geliridir ve bu gelire istinaden villayolu.com fatura ibraz etmektedir. Müşteri tarafından ödenen toplam tutarın fatura keşide edilmeyen kalan kısmı  villa/apart sahibinin geliri olduğundan dolayı, kalan tutarı için fatura ibraz edilmez. Villa/apart sahibi, yıl sonunda devlete, kira geliri beyannamesi adı altında vergisini öder. villayolu.com kendi elde ettiği gelire istinaden  fatura ibraz ettiğinden dolayı, üçüncü şahısların, kurumların, kişilerin, şirketlerin elde etiği gelir için fatura ibraz etmez, bu durumdan  kaynaklı bir yükümlülüğü bulunmamaktadır.

ZİYARETCİNİN SORUMLULUKLARI 

Evin içerisinde sigara içilmesi yasaktır.

Firmamızdan onay alınmadığı takdirde evcil hayvan kabul edilmez.

Her ev için maksimum kişi sayısı web sitemizde belirtilmiştir. Sözleşmede belirtilen kişiler haricinde evde başka kimse kalmamalı, Müşteri kiraladığı ev için rezervasyon formunda ve/veya web sitemizde belirtilen kişi sayısını aşmamalıdır.

Müşteriler kiraladıkları tatil konutunun tüm eşyalarını ve mobilyalarını kullanmaya yetkilidir. Fakat tüm ekipmanları temiz ve hasar vermeden kullanmaya özen göstermelidir. Herhangi bir hasar ziyanda firmamızı haberdar etmelidir.

Oluşan herhangi bir hasarın bedeli neyse depozitodan düşülecektir. Hasar bedeli depozito bedelinden yüksek ise Müşteri fazlasını ödemeyi kabul eder. Müşteriler, bu sözleşmeden kaynaklanan hak ve yükümlülüklerini villayolu.com onayı olmadan devredemezler. villayolu.com sözleşmeden kaynaklanan hak ve yükümlülüklerini 3. kişilere devredebilir.

Kullanan, taşınmazı hukuka ve genel ahlak kurallarına uygun şekilde, temiz, dikkatli ve özenli şekilde ve anlaşma ve mutabakata uygun bir tarzda kendi malı gibi korumalı ve gelebilecek tüm tehlikelerden uzak tutmalıdır.

Taşınmazın kullanımı için Müşterinin kontrolüne bırakıldığı sırada hukuka ve genel ahlak kurallarına uygun şekilde, temiz, dikkatli ve özenli şekilde ve anlaşma ve mutabakata uygun bir tarzda kendi malı gibi kullanılmaması ve/veya gelebilecek tehlikelerden uzak tutulmaması halinde Müşteri, Taşınmaz Sahibine karşı kusuru oranında sorumlu olacak, villayolu.com kesinlikle sorumlu olmayacaktır.

Taşınmaz esas olarak sadece Müşteri ve sözleşme belirtilen kişiler tarafından kullanılacaktır. Sözleşmede belirtilen kişiler dışındaki kişilerin de kullandırılabileceğine dair bir şart bulunmadığı takdirde taşınmaz başkasına kullandırılamaz. İzin verilen kişilerin bulunması halinde dahi bu kullandırmalar Müşteri tarafından bedel karşılığında üçüncü kişilere tahsis edilemez. Müşterinin izin verdiği kişilerin de kullandırılabileceğine dair bir şart bulunması halinde söz konusu izin verilen kişilerin bu Sözleşmede yer alan hükümlere aykırı hareketleri doğrudan Müşterinin aykırılığı olarak telakki edilir. Kullanan taşınmazı başkalarına kullandırarak ticari veya benzeri kazanç sağlayamaz.

Müşteriler kullanılan evin çevresindeki komşulara karşı anlayışlı olmalı ve çevreyi rahatsız edecek her türlü davranış ve gürültüden sakınmalıdır. Ayrıca kanunen yasak olan herhangi bir yasadışı (silah, uyuşturucu, her türlü kaçakçılık vs..) faaliyet içinde bulunmamalıdır. Böyle bir durum karşısında villayolu.com ‘un derhal ve ihtara gerek kalmadan evi tahliye ettirme hakkı saklıdır. Anılan sebeplerle yapılacak tahliye esnasında oluşabilecek zarar ve kayıplardan villayolu.com sorumlu tutulamaz.

Bu anlaşma ile evin söz konusu tarihlerde başkasına kiralanmayacağı teminat altına alınmaktadır. Afet ve mücbir sebepler durumunda bu sözleşme geçersiz olacaktır.

Villaya/Aparta giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, villayolu.com un önüne geçemediği durumlarda villayolu.com kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Villaya/Aparta ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. kısacası her türlü olumsuzluktan villayolu.com kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Bazı villaların inşasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) müşteriyi sağlık yönünden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan villayolu.com kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Tüm Villa ve Apartlarımızda konaklayacak olan müşterilere özel araç lazım olacaktır. Müşterinin villaya/aparta ulaşımı kendi sorumluluğundadır. villayolu.com, müşteriyi hiçbir zaman, hiçbir şekilde kiraladığı villaya/aparta, villayolu.com firmasının otomobili içerisinde taşımaz. Müşteri, üçüncü kişilerden taksi, transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir. villayolu.com, üçüncü şahıslardan kiralanacak veya kiralanmış olan veya transfer veya taksi hizmetine karışmaz. Müşterinin kendi sorumluluğundadır.

Villa veya apart kiralamış olan müşteri, kiralamış olduğu villanın veya apartın coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan villayolu.com sorumlu tutulamaz. villayolu.com, villanın/apartın konumunu Google Harita üzerinden, yaklaşık olarak işaretlemiştir.

Villaya/Aparta ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğunuz aracın zarar görmesinden villayolu.com sorumlu tutulamaz.

Villayı/Apartı kiralamış olan müşterinin aracının (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, müşterinin; otomobil, motor vs. kullanmadaki acemiliği ve buna bağlı olarak villaya/aparta ulaşamaması sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk müşterinin kendi sorumluluğundadır. Bu gibi veya buna benzer sorunlardan villayolu.com kesinlikle sorumlu tutulamaz.

HUKUKİ ŞARTLAR

Uygulanacak Hukuk: Taraflar, işbu Sözleşme’nin uygulanması ve yorumlanması ile ilgili ihtilafların Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre çözümleneceğini kabul etmektedirler.

Yetkili Mahkeme: İşbu Sözleşme’den doğan ihtilafların hallinde münhasıran İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. İşbu Sözleşme’den dolayı her türlü şikayet ve itirazlar, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlara göre villayolu.com merkezi bulunan yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapılabilecektir.

Ayrılabilirlik: Sözleşme’nin esaslı olmayan hükümlerinden herhangi birisinin veya bir kısmının, kısmen veya tamamen hukuken geçersiz olması ve Sözleşme’nin geri kalan hükümlerinin bu hüküm veya kısım olmaksızın da icra kabiliyetinin olduğunun anlaşılması halinde bu durum yalnızca söz konusu hüküm veya kısım için geçerli olacak ve diğer Sözleşme hükümlerinin geçerliliğini veya yürürlülüğünü etkilemeyecektir.

Sözleşmenin Dili: İşbu Sözleşme Türkçe olarak hazırlanmış ve imzalanmıştır.

Sözleşme ve Eklerinin Bütünlüğü ve Tadiller: Sözleşmenin ekleri bu Sözleşmenin ayrılmaz bir parçasını teşkil edecek olup birbirlerinden ayrı olarak yorumlanamaz.

VİLLALARIMIZDAN HERHANGİ BİRİNE REZERVASYON YAPTIRAN MÜŞTERİLER YUKARIDAKİ ŞARTLARIN TAMAMINI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. BU ŞARTLARIN HERHANGİ BİRİNE AYKIRI DAVRANIŞ "villayolu.com" a REZERVASYONLARI TEK TARAFLI İPTAL ETME VE GERİ ÖDEME YAPMAMA HAKKI VERİR

İptal Şartları

                                                                                                                              İptal Şartları ve İade Koşulları

Değerli Müşterilerimiz; Şirketimiz tarafından onaylanmak üzere EFT, Havale, Kredi Kartı imkanlarımızdan yararlanarak yatırmış olduğunuz kaporalarınız, rezervasyonunuz onaylandıktan sonra şirketimiz tarafından iade edilmez. Çünkü villayolu.com hesabına yatırılan her rezervasyonun kaporası; rezervasyonu tamamlanmış ilgili villanın sahibinin belirtmiş olduğu banka hesabına aynı gün içerisinde villayolu.com tarafından yatırılmaktadır.

Müşteri tarafından iptal edilen rezervasyonlar giriş tarihinden en az 45 gün önce villayolu.com a bildirilmesi gerekmektedir.Bildirilmediği takdirde villayolu.com kalan tutarı aşağıdaki gibi tahsil etme yoluna gider;

31-45 gün önce yapılan iptallerde kalan ücretin %35’i tahsil edilir ve kapora iade edilmez.

30-15 gün önce yapılan iptallerde kalan ücretin %50’si tahsil edilir ve kapora iade edilmez.

14- 0 gün arası yapılan iptallerde kalan ücretin %100’ü tahsil edilir ve kapora iade edilmez.

Müşteri eve girdikten sonra herhangi bir sebepten evden ayrılırsa kesinlikle ücret iadesi yapılmaz.

Rezervasyon İptali Villa Sahibi ya da villayolu.com tarafından herhangi bir sebep doğrultusunda iptal edilir ise;

Şirketimiz sözleşmenizde yer alan tarihlere uygun ya da yakın olacak şekilde sizlere rezervasyon yaptırmış olduğunuz villa kategorisinde ve bütçesinde başka bir villa önerebilir.

İsteğiniz doğrultusunda yatırmış olduğunuz kaporanın tamamını iade etmekle yükümlüdür.

Gizlilik Şartları

                                                                                                              GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI

Villayolu.com, işbu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi'nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirket veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. Villayolu.com hiçbir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır.

Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi ifade etmektedir.

Villayolu.com, kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir.

Villayolu.com, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. Villayolu.com 'un gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, www.villayolu.com sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, Villayolu.com'un herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

Villayolu.com, www.villayolu.com sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir. Villayolu.com, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.

Villayolu.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

Villayolu.com, kullanıcılara ve kullanıcıların www.Villayolu.com sitesinin kullanımına dair bilgileri, teknik bir iletişim dosyasını (Çerez - Cookie) kullanarak elde edebilir. Ancak, kullanıcılar dilerlerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyası gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.

İhtilaflar

Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda İstanbul İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

VİLLALARIMIZDAN HERHANGİ BİRİNE REZERVASYON YAPTIRAN MÜŞTERİLER YUKARIDAKİ ŞARTLARIN TAMAMINI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. BU ŞARTLARIN HERHANGİ BİRİNE AYKIRI DAVRANIŞ "Villayolu" na REZERVASYONLARI TEK TARAFLI İPTAL ETME VE GERİ ÖDEME YAPMAMA HAKKI VERİR.

Kişisel Verilerin Korunması

                                                                                                      KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

Giriş
Kişisel verilerin korunması Villayolu ("Villayolu.com" ya da "Şirket") için büyük önem arz eden bir konudur. Villayolu.com, bugüne kadar hizmet verdiği alanın hassasiyeti gereğince tüm veri sahiplerinden (kişisel verileri işlenen gerçek kişi/ilgili kişi) elde ettiği kişisel verileri gizli tutmuş ve hiçbir zaman hukuka aykırı olarak üçüncü kişilerle paylaşmamıştır. Villayolu.com, herhangi bir yasal düzenleme olmadan önce de kişisel verilerin gizliliğini bir çalışma ilkesi olarak benimsemiş ve çalışanlarına da bu ilke doğrultusunda çalışma talimatları vermiştir.

Şirket, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na ("Kanun") uyum sağlanması için Kanun’un öngördüğü bütün ilkeleri benimsemekte, kişisel verilerin işlenmesi, silinmesi, yok edilmesi, anonim hale getirilmesi, aktarılması, ilgili kişinin aydınlatılması ve veri güvenliğinin sağlanmasıyla ilgili üzerine düşen yükümlülüklerini yerine getirmektedir. Bu kapsamda düzenlenen işbu KVK Politikası, kişisel verisi işlenen gerçek kişilerin (“İlgili Kişi, veri sahibi”) erişimine sunulmaktadır.

1. KVK Politikası’nın Amaç ve Kapsamı

Bu KVK Politikası, kişisel verilerin Villayolu.com tarafından toplanması, kullanımı, paylaşımı, muhafaza edilmesi ve korunması konularını ve bunlar ile ilgili veri sahiplerinin haklarını açıklamaktadır. Bu KVK Politikası;

 • Çalışanların,
 • Çalışan adaylarının,
 • Şirket hissedarlarının,
 • Şirket yetkililerinin,
 • Ziyaretçilerin,
 • İşbirliği içinde olunan kurumların çalışanlarının,
 • Şirketin sunduğu her tür uygulama ve hizmete erişenlerin ve
 • Üçüncü kişilerin

Kanun kapsamındaki kişisel verileri için uygulanmaktadır. Veri sahiplerinden açık rızaları alınarak ile ya da Kanun’da sayılan diğer hukuka uygunluk halleri kapsamında elde edilen kişisel veriler, Villayolu.com’un hukuki yükümlülüklerinin yerine getirilmesi, hizmetlerinin gereği gibi sunulması, sunulan hizmetlerin kalitesinin arttırılması ve kalite politikasının iyileştirilmesi ve işbu KVK Politikası’nda belirtilen diğer amaçlarla işlenmektedir.

2. Kişisel Verilerin İşlenmesi

2.1. Kişisel Verilerin İşlenmesi İle İlgili Genel İlkeler

Villayolu.com, kişisel veri işleme faaliyetlerini gerçekleştirirken Kanun’un 4. maddesinde sıralanan ilkelere riayet etmektedir.

Hukuka ve dürüstlük kurallarına uygun olma : Villayolu.com, veri sahibinden ya da üçüncü kişilerden elde ettiği kişisel verilerin kaynağını sorgular ve bunların hukuka uygun ve dürüstlük kuralları çerçevesinde elde edilmesi ile işlenmesine önem verir. Bu çerçevede Villayolu.com, kişisel veri aktardığı üçüncü taraflara kişisel verilerin korunması amacıyla gerekli uyarı ve bildirimleri yapar.

Doğru ve gerektiğinde güncel olma : Villayolu.com, tüzel kişiliği bünyesinde bulunan bütün verilerin doğru bilgi olmasına, yanlış bilgi içermemesine ve nihayet kişisel verilerde değişiklik olduğu takdirde bunların kendisine iletildiği durumlarda güncellemeye önem verir. Villayolu.com; üyeler, müşteriler ya da Şirket ile temas kuran üçüncü kişilerin beyan ettiği kişisel verilerin doğruluğu ve güncelliği hususunda üzerine düşen makul özen ve dikkati göstermektedir.

Belirli, açık ve meşru amaçlar için işlenme : Villayolu.com, meşru ve hukuka uygun olan veri işleme amaçlarını, kişisel veri işleme faaliyetine başlamadan önce belirli ve açık bir biçimde ortaya koymaktadır. Bu şekilde belirlenmiş amaçlar dışında kişisel veriler işlenmemektedir.

İşlendikleri amaçla bağlantılı, sınırlı ve ölçülü olma : Villayolu.com, kişisel veri işleme faaliyetlerini yalnızca işlenme amacı ile sınırlı olarak gerçekleştirmektedir. Belirlenen amaçla ilgili olmayan kişisel veriler Villayolu.com tarafından işlenmez.

İlgili mevzuatta öngörülen veya işlendikleri amaç için gerekli olan süre kadar muhafaza edilme : Villayolu.com, kişisel verileri mevzuatın öngördüğü veya işlenme amacının gerektirdiği süre kadar muhafaza eder. Buna karşın mevzuatın öngördüğü süre sona erdiğinde yahut işlenme amaçlarının tamamı ortadan kalktığında kişisel verileri siler, yok eder ya da anonimleştirir.

Söz konusu ilkeler ; Villayolu.com’un kişisel verileri açık rızaya dayanarak veya diğer veri işleme şartlarına uygun bir şekilde işlemiş olup olmadığına bakılmaksızın uygulanır. Bu noktada Villayolu.com, kişisel verileri veri işleme şartlarına ve genel ilkelere uygun şekilde işliyor olup aydınlatma yükümlülüğünü de yerine getirmektedir.

2.2. Kişisel Verilerin İşlenme Şartları

Villayolu.com; kişisel verileri açık rıza ile yahut diğer veri işleme şartlarına uygun olarak sayılan hallerde işlemektedir:

 • Kanunlarda açıkça öngörülmesi.
 • Fiili imkânsızlık nedeniyle rızasını açıklayamayacak durumda bulunan veya rızasına hukuki geçerlilik tanınmayan kişinin kendisinin ya da bir başkasının hayatı veya beden bütünlüğünün korunması için zorunlu olması.
 • Bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması.
 • Veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması.
 • İlgili kişinin kendisi tarafından alenileştirilmiş olması.
 • Bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin zorunlu olması.
 • İlgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması.

Kanun’a göre kişilerin ırkı, etnik kökeni, siyasi düşüncesi, felsefi inancı, dini, mezhebi veya diğer inançları, kılık ve kıyafeti, dernek, vakıf ya da sendika üyeliği, sağlığı, cinsel hayatı, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili verileri ile biyometrik ve genetik verileri özel nitelikli kişisel veridir.

Villayolu.com, özel nitelikli kişisel verilerin işlenmesinde, Kanun ve Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından öngörülen ilave önlemleri alır.

Özel nitelikli kişisel verilerin işlenmesinde Kanun’un 6. maddesinde sıralanan veri işleme şartlarına ve sağlık verileri bakımından 20 Ekim 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Kişisel Sağlık Verilerinin İşlenmesi ve Mahremiyetinin Sağlanması Hakkında Yönetmelik hükümlerine riayet edilmektedir. Bu kapsamda özel nitelikli kişisel veriler aşağıdaki hallerde işlenmektedir:

 • Veri sahibinin açık rızasının bulunması
 • Sağlık ve cinsel hayat dışındaki özel nitelikli kişisel verilerin işlenmesinin kanunlarda öngörülmesi.
 • Sağlık ve cinsel hayata ilişkin verilerin kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbi teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amacıyla sır saklama yükümlülüğü altındaki kişiler tarafından işlenmesi.


2.3. Kişisel Verilerin İşlenme Amaçları

Villayolu.com; kişisel verileri Kanun’un 5. ve 6. maddesinde yer alan hukuki sebepler çerçevesinde aşağıda sayılı amaçlar için işlemektedir:

 • Kurumsal sürdürülebilirlik faaliyetlerinin planlanması ve icrası
 • Etkinlik yönetimi
 • İş ortakları veya tedarikçilerle olan ilişkilerin yönetimi
 • İnsan kaynakları faaliyetlerinin planlanması ve icrası
 • Olağan şirket faaliyetlerinin sürdürülmesi
 • Şirket personel temin süreçlerinin yürütülmesi
 • Şirket finansal raporlama ve risk yönetimi işlemlerinin icrası/takibi
 • Şirket hukuk işlerinin icrası/takibi
 • Kurumsal iletişim faaliyetlerinin planlanması ve icrası
 • Kurumsal yönetim faaliyetlerinin icrası
 • Şirketler ve ortaklık hukuku işlemlerinin gerçekleştirilmesi
 • Talep ve şikâyet yönetimi
 • Şirket üst düzey yöneticilerine sağlanacak yan haklar ve menfaatlerin planlanması ve icrası süreçlerine destek olunması
 • Şirket itibarının korunmasına yönelik çalışmaların gerçekleştirilmesi
 • Yatırımcı ilişkilerinin yönetilmesi
 • Yetkili kuruluşlara mevzuattan kaynaklı bilgi verilmesi
 • Ziyaretçi kayıtlarının oluşturulması ve takibi
 • Çevrimiçi ziyaretçi verilerinin ilgili mevzuata uygun şekilde işlenmesi,
 • Üyelere daha kolay ve kaliteli şekilde bir hizmet sunması,
 • Şirket’in ticari ve iş stratejilerinin belirlenmesi ve uygulanması,
 • Platformlar üzerinden sunulan hizmetlerin iyileştirilmesi, yeni hizmetlerin geliştirilmesi ve bununla ilgili bilgilendirme yapılması,
 • Üye veya müşteri ile kurulan Sözleşmenin ifası amacıyla, ticari elektronik ileti onayı mevcut üye/müşteriler açısından; üye/müşteriye özel tanıtım, fırsat ve fayda sağlanması, doğrudan pazarlama, dijital pazarlama, yeniden pazarlama, hedefleme, profilleme ve analiz yapılarak üye/müşterinin tercih ve beğenisi doğrultusunda uygulama, mal/ürün ve hizmetlerin tanıtımının ve pazarlamasının yapılması,
 • Veri Sahiplerinin sorun ve şikâyetlerinin çözümlenmesi, memnuniyetinin sağlanması ve etkin bir hizmetin sunulması,
 • İdari ve adli makamlardan gelen bilgi taleplerinin cevaplandırılması, hukuki süreçler ve mevzuata uyum sağlanması,
 • Bilgi ve işlem güvenliği sağlanması ve kötü amaçlı kullanımın önlenmesi.

Bahsi geçen amaçlarla gerçekleştirilen işleme faaliyetinin, Kanun kapsamında öngörülen sair veri işleme şartlarından herhangi birini karşılamıyor olması halinde, ilgili veri işleme sürecine ilişkin olarak Villayolu.com tarafından veri sahibinden açık rıza temin edilmektedir.

2.4. Kişisel Verilerin Toplanma Yöntemi

Villayolu.com, kişisel verileri Sözleşmeler, dijital ortam, çağrı merkezi, idari ve adli makamlardan gelen tebligatlar ve sair iletişim kanalları aracılığıyla işitsel, elektronik veya yazılı olarak, Kanun’da belirtilen kişisel veri işleme şartlarına uygun olarak ve işbu KVK Politikası’nda belirtilen hukuki sebepler doğrultusunda toplamaktadır. Söz konusu kişisel veriler, temel olarak işbu KVK Politikası kapsamında sözleşmenin kurulması ve veri sahiplerine daha iyi hizmet sağlanması amacıyla işlenmektedir.

Bu kapsamda Villayolu.com hizmetlerinden faydalanıldığında, Villayolu.com ile (satın alım, aracılık, çalışma vb) hukuki bir ilişki kurulduğunda, üye hesabı oluşturulduğunda, üye olmaksızın hizmet alımı gerçekleştiğinde veya hizmetler ile ilgili olarak Villayolu.com ile (canlı destek, e- posta vb) yollar ile iletişime geçildiğinde, kişisel veriler elde edilmektedir. Villayolu.com, üyeleri tarafından bir başkası için verilen kişisel verilerde, üye tarafından veri sahibinin rızasının alındığını varsaymaktadır.

Villayolu.com, gerek iş ortakları gerekse çözüm ortaklarından kişisel veri elde ederken hukuka uygun davranmayı ilke edinir. İş ortakları ve çözüm ortaklarından veri gizliliği taahhüdü ile ve ancak hizmetin gerektirdiği kadar veri toplanmakta ve bu noktada veri güvenliğinin sağlanmasına ilişkin tedbirler alınmaktadır.

Villayolu.com, çalışanlarının kişisel verilerini, iş ilişkileri ve sağlık sigortası bakımından gerekli olduğu kadarıyla ve ilgili mevzuatın izin verdiği diğer hallerde onay alınmaksızın işlemekte olup çalışanlarına ait kişisel verilerin gizliliği ve korunmasını temin eder.

2.5. Kişisel Verilerin Aktarılması

Villayolu.com kişisel verileri yalnızca işbu KVK Politikası’nda belirtilen amaçlar doğrultusunda ve Kanun’un 8. ve 9. maddelerine uygun olarak üçüncü kişilere aktarmaktadır. Bu kapsamda Şirket, topladığı kişisel verileri aşağıda belirtilen kişi ve kurumlara belirli amaçlarla aktarabilecektir:

 • İş ortaklığının kurulma amaçlarının yerine getirilmesini temin etmek amacıyla sınırlı olarak Şirket’in iş ortaklarına,
 • Şirket’in tedarikçiden dış kaynaklı olarak temin ettiği ve Şirket’in ticari faaliyetlerini yerine getirmek için gerekli hizmetlerin Şirket’e sunulmasını sağlamak amacıyla sınırlı olarak Şirket’in tedarikçilerine,
 • Şirket’in müşterilerine
 • Şirket’in çözüm ortaklarına,

Villayolu.com’un kişisel verileri paylaşmasının amacı, hizmetlere erişim sağlamak, yasal yükümlülüklere uymak, veri sahibi ile akdetmiş olduğu sözleşmenin uygulanmasını sağlamak, alış ve satış işlemlerini gerçekleştirmek veya hizmetler ile ilgili hileli veya yasadışı faaliyetleri engellemek ve tespit etmektir.

Villayolu.com, veri paylaşım faaliyetlerinde hukuka uygun davranmayı ilke edinir. Kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişiler ile ancak hizmetin gerektirdiği ölçüde veri paylaşılmaktadır. Bu taraflar mutlaka veri güvenliğine ilişkin tedbirleri almaya zorlanmaktadır. Kişisel veriler ayrıca; üyenin ticari elektronik ileti onayı doğrultusunda alışveriş tercih, beğeni ve alışkanlıkları doğrultusunda kendisine tanıtım, reklam yapılabilmesi, fayda ve fırsat sunulabilmesi amacıyla ilgili çözüm ortakları ile paylaşılabilecektir.

Villayolu.com; müşteri memnuniyetinin ve bağlılığının artırılması amacıyla, üye/müşteriye ait anonim verileri pazar araştırması yapacak şirketlerle paylaşılabilecektir. Yukarıda belirtilen yurt içi ve yurt dışı aktarıma konu kişisel veriler, veri güvenliğini sağlayacak teknik tedbirlerin yanı sıra; Sözleşmelerde yer verilen hükümler sayesinde hukuksal olarak da korunmaktadır.

Villayolu.com, işlediği kişisel verileri; yasalar karşısındaki yükümlülüğünü ifa etmek amacıyla (suçla mücadele, devlet ve kamu güvenliğinin tehdidi ve benzeri ancak bununla sınırlı olmamak üzere Şirket’in yasal veya idari olarak bildirim veya bilgi verme yükümlülüğünün mevcut olduğu durumlarda) yasal olarak bu bilgileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum ve kuruluşları ile paylaşabilecektir.

2.6. Kişisel Verilerin Saklanması Ve İmhası

Kanun uyarınca kişisel veriler, doğru ve güncel tutulmakta, ilgili mevzuatta öngörülen veya işlendikleri amaç için gerekli olan süre kadar muhafaza edilmektedir. Bu süre her kişisel veri kategorisi için ayrı olarak belirlenmekte olup bu sürenin geçmesinden sonra ise ilgili kişisel veriler Kişisel Verilerin Silinmesi, Yok Edilmesi veya Anonim Hale Getirilmesi Hakkında Yönetmelik uyarınca belirlenen periyodik imha sürelerinin sonunda silinmekte, yok edilmekte veya anonim hale getirilmektedir.

Kişisel verilerin silinmesi, kişisel verilerin ilgili kullanıcılar için hiçbir şekilde erişilemez ve tekrar kullanılamaz hale getirilmesi işlemini; kişisel verilerin yok edilmesi, kişisel verilerin hiç kimse tarafından hiçbir şekilde erişilemez, geri getirilemez ve tekrar kullanılamaz hale getirilmesi işlemini; kişisel verilerin anonim hale getirilmesi, kişisel verilerin başka verilerle eşleştirilse dahi hiçbir surette kimliği belirli veya belirlenebilir bir gerçek kişiyle ilişkilendirilemeyecek hale getirilmesini ifade etmektedir.

Bu kapsamda Villayolu.com gerekli periyodik imha sürelerini belirlemiş ve veri imha politikası oluşturmuştur. Şirket kişisel verilerin silinmesi, yok edilmesi ve anonim hale getirilmesiyle ilgili yapılan bütün işlemleri kayıt altına alır ve söz konusu kayıtları, diğer hukuki yükümlülükler hariç olmak üzere en az üç yıl süreyle saklar.

Veri sahibi, Villayolu.com’a başvurarak kendisine ait kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini talep ettiğinde Villayolu.com;

 • Kişisel verileri işleme şartlarının tamamı ortadan kalkmışsa talebe konu kişisel verileri siler, yok eder veya anonim hale getirir. Veri sahibinin talebini en geç otuz gün içinde sonuçlandırır ve veri sahibine bilgi verir.
 • Kişisel verileri işleme şartlarının tamamı ortadan kalkmış ve talebe konu olan kişisel veriler üçüncü kişilere aktarılmışsa bu durumu ilgili üçüncü kişiye bildirir; üçüncü kişi nezdinde gerekli işlemlerin yapılmasını temin eder.
 • Kişisel verileri işleme şartlarının tamamı ortadan kalkmamışsa, bu talebi Kanun’un 13 üncü maddesinin üçüncü fıkrası uyarınca gerekçesini açıklayarak reddedebilir ve ret cevabını veri sahibine en geç otuz gün içinde yazılı olarak ya da elektronik ortamda bildirir.

3. Kişisel Verilerin Güvenliğini Sağlamak Amacıyla Alınan Teknik ve İdari Tedbirler

Villayolu.com, kişisel verilerin hukuka uygun işlenmesini sağlamak için, teknolojik imkânlar ve uygulama maliyetine göre teknik ve idari tedbirler almaktadır. Kişisel verilerin korunması için alınan teknik ve idari tedbirler, özel nitelikli kişisel veriler bakımından özenle ve ilave tedbirlerle uygulanmakta ve Villayolu.com bünyesinde gerekli denetimler periyodik olarak en üst düzeyde sağlanmaktadır.

Villayolu.com, kişisel verilerin yalnızca bu KVK Politikası’nda belirtilen amaçlar kapsamında işlenmesini sağlamak ve kötü niyetli olarak kullanılması, kişisel verilere yetkisiz şekilde erişilmesi, paylaşılması, yok edilmesi veya değiştirilmesi gibi riskleri azaltmak için uygun her türlü güvenlik tedbirini almış bulunmaktadır. Bu güvenlik tedbirleri kişisel verilerin yeterli düzeyde veri koruması sağlamayabilecek ülkelere aktarımı gibi konularda alınan sair önlemleri de kapsamaktadır.

Kişisel veriler gizlidir ve Villayolu.com bu gizliliğe riayet etmektedir. Kişisel verilere ancak Villayolu.com içinde yetki verilmiş kişiler ulaşabilir. Bu çerçevede yazılımların standartlara uygun olması, üçüncü partilerin özenle seçilmesi ve şirket içinde de veri koruma politikasına riayet edilmesi sağlanmaktadır.

Villayolu.com veri güvenliği sağlamak için aldığı teknik ve idari tedbirler kapsamında;

 • Çalışanlarına yönelik kişisel verilerin korunması konusunda düzenli eğitimler ve farkındalık çalışmaları düzenlemektedir.
 • Şirket kişisel veri işleme envanterine dayalı olarak politikalar oluşturmakta ve politikaların uygulanması için gerekli süreçleri kurgulamaktadır.
 • Şirket kişisel verilerin korunması hukuku kapsamındaki risklerini tespit etmekte ve risklerin bertaraf edilmesine yönelik çalışmaları özenle yürütmektedir. Bu kapsamda aktif aydınlatma ve açık rıza kanallarını yaratmaktadır.
 • Kişisel verilerin korunması hukukuna ilişkin yükümlülüklerin yerine getirilmesi için şirket içi periyodik denetimler gerçekleştirmektedir.
 • Güncellenen mevzuata uyum konusunda sürekli olarak hukuki danışmanlık hizmeti temin etmektedir.
 • Özel nitelikli kişisel verilerin korunması için ayrı bir politika oluşturmakta ve Kişisel Verileri Koruma Kurulunca belirlenen ilave tedbirleri uygulamaktadır.
 • Veri işleyenler ile ilişkilerin yönetilmesi konusunda gerekli veri paylaşım sözleşmesi vb. tedbirleri uygulamaktadır.
 • Güvenlik duvarları ve Güvenli Soket Katmanı (SSL) şifrelemesi gibi genel kabul görmüş güvenlik teknolojisi standartlarını kullanmaktadır.
 • Web sitesi ve mobil sitesi aracılığıyla Villayolu.com’a kişisel veriler gönderilirken, bu veriler SSL kullanılarak aktarılmaktadır.
 • Virüs koruma sistemleri, güvenli veri tabanları, sunucular, firewall'lar (güvenlik yazılımları) kullanmaktadır.
 • Elektronik posta bilgilerinin şifrelenmesi dahil, güncel teknolojik gelişmeler ışığında kişisel verileri korumak için mevcut bilgi ve veri değerlerinin ve risk durumunun analizini yapılarak en geniş ve uygun önleyici güvenlik önlemleri almaktadır.
 • Kişisel verilerin saklanacağı veri tabanlarının güvenliğini sağlamak için güvenli teknik altyapıyı oluşturmaktadır.
 • Alınan teknik tedbirlerin ve denetim süreçlerinin raporlanmasına ilişkin prosedürleri belirlemektedir.
 • Kişisel verilerin korunmasına ilişkin sair idari tedbirleri almaktadır.
 • Güvenliğe ilişkin önlemler, periyodik olarak yenilenmekte ve geliştirilmektedir.

Villayolu.com’un gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, Villayolu.com tarafından işletilen platformlara veya Villayolu.com sistemine yapılan saldırılar sonucunda kişisel verilerin zarar görmesi veya yetkisiz üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda Villayolu.com, söz konusu ihlali gidermek için derhal harekete geçer ve ilgilinin zararını en aza indirir. Villayolu.com bu durumu derhal veri sahiplerine ve Kişisel Verileri Koruma Kurulu’na bildirir ve gerekli önlemleri alır.

4. Veri Sahipleri’nin Kişisel Verileri Üzerindeki Hakları

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na göre, herkes, kendisiyle ilgili kişisel verilerin korunmasını isteme hakkına sahiptir. Bu bağlamda Veri Sahibi’nin kişisel verileri üzerindeki hakları aşağıda şekildedir:

 • Kişisel verisinin işlenip işlenmediğini öğrenme,
 • Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
 • Kişisel verilerinin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
 • Kişisel verilerinin yurt içinde veya yurt dışında aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
 • Kişisel verilerinin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,
 • Kanun’un 7. maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerinin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
 • İşbu silme, yok etme veya düzeltme işlemlerinin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
 • İşlenen verilerinin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle veri sahibinin aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
 • Kişisel verilerinin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme.

Veri sahiplerinin yukarıda sayılan haklarına ilişkin taleplerini Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ’de öngörülen başvuru usullerine uygun olarak villayolu.com’a iletmesi durumunda Villayolu.com, işbu talebi niteliğine göre en kısa sürede ve en geç 30 (otuz) gün içinde ücretsiz olarak sonuçlandıracaktır. Ancak, işlemin ayrıca bir maliyeti gerektirmesi hâlinde Villayolu.com, Kişisel Verileri Koruma Kurulunca belirlenen tarifedeki ücreti alabilecektir.

Veri sahibi, yukarıda belirtilen hakları kapsamında taleplerini, yazılı olarak veya kayıtlı elektronik posta (KEP) adresi, güvenli elektronik imza, mobil imza ya da veri sahibi tarafından Villayolu.com’a daha önce bildirilen ve Villayolu.com’un sisteminde kayıtlı bulunan elektronik posta adresini kullanmak suretiyle veya başvuru amacına yönelik geliştirilmiş bir yazılım ya da uygulama vasıtasıyla iletebilir. Yapılan başvuruda;

 • Ad, soyad ve başvuru yazılı ise imza,
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için T.C. kimlik numarası, yabancılar için uyruğu, pasaport numarası veya varsa kimlik numarası,
 • Tebligata esas yerleşim yeri veya iş yeri adresi,
 • Varsa bildirime esas elektronik posta adresi, telefon ve faks numarası,
 • Talep konusu

bulunması ve konuya ilişkin bilgi ve belgelerin başvuruya eklenmesi zorunludur. Başvurular ancak Türkçe olması halinde değerlendirmeye alınacaktır. Kişisel veri sahipleri adına üçüncü kişilerin başvuru talebinde bulunabilmesi için veri sahibi tarafından başvuruda bulunacak kişi adına noter kanalıyla düzenlenmiş özel vekâletname bulunmalıdır.

5. KVK Politikası’nda Yapılacak Değişiklikler

Villayolu.com, işbu KVK Politikası’nda her zaman değişiklik yapabilir. Bu değişiklikler, değiştirilmiş yeni KVK Politikası’nın yayınlandığı gün geçerlilik kazanır. İşbu KVK Politikası’ndaki değişikliklerden haberdar olunması için, veri sahiplerine gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.

6. İLETİŞİM

İstanbul Ticaret Odası’nın 101861 - 5 sicil no'lu, 0188057855800001 MERSİS numarasına sahip, TAHTAKALE MAH.SARAY PATI SK. APT.NO:1/5/21 34520 AVCILAR/İSTANBUL adresinde bulunan BUHAYRA TURIZM SANAYI VE TICARET LIMITED SIRKETI, KVKK kapsamında Veri Sorumlusu’dur.

Kişisel Veri Sahipleri, sorularını, görüşlerini veya taleplerini aşağıdaki iletişim kanallarından herhangi birisine yöneltebilir: 

E.posta: info@villayolu.com / info@siracturizm.com,

Telefon: 0543 341 41 31 / 0532 687 69 30

Hakkımızda

   2017 yılında İstanbul'un tarihi yarımadasında kurulan acentamız ,2019 yılından itibaren faaliyetlerine İstanbul Avcılar bölgesinde devam etmektedir.

   (A-10682) TURSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) üyesi olan acentamız 2018'den bu yana müşterilerden gelen talep doğrultusunda Antalya (Kalkan, Kaş), Muğla (Fethiye, Bodrum,Marmaris) ve Sakarya(Sapanca) başta olmak üzere bir çok bölgede villa/apart  kiralama hizmeti vermeye başlamıştır.

   Bu hizmetleri kendi kurmuş olduğumuz Villayolu.com sitesinde  farklı büyüklük ve fiyatlarda yüzlerce villa portföyüyle sağlamaktadır.

   Villa acentesi olarak, sizlere çok yüksek bir standardı karşılayan kaliteli villalar sunuyoruz.

   Lütfen istediğiniz zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin!
   
   Sizlerin tatilinizi en keyifli kılmak için sabırsızlanıyoruz.

Kalkan'a ilk kez gidecekler için gerekli bilgiler

Antalya, hem yerli hem de yabancı turistler için vazgeçilmez bir şehir. Özellikle yaz aylarında rüya gibi bir tatil imkanı sunmakta. Antalya’nın birçok yerinde eşsiz bir manzara ve doğanın harika sunumu sizleri beklemekte. Samimi insanları, tarihi mekanları ve dalgasız sıcak deniziyle Antalya, yaz tatili için en iyi seçeneklerden biri. Antalya’nın en gözde tatil yerlerinin başında ise Kaş – Kalkan geliyor. Biz de tatiliniz esnasında doğal güzelliğiyle sizleri büyüleyecek olan Kalkan hakkında bir rehber hazırlamak istedik. Keyifli okumalar…

Kalkan’a Ne Zaman Gelmelisiniz?

Antalya genelinde ve Kalkan’da en çok turistin olduğu aylar şüphesiz yaz ayları. Haziran ile Eylül ayları arasında Kalkan’da oldukça kalabalık bir ortam olsa da aşırı trafik yok ve ekmek gibi yiyecek stoklarında hiçbir zaman sorun olmuyor. Bu yönüyle Bodrum gibi daha popüler ve gelişmiş tatil yerlerinden bir adım önde olduğunu belirtelim. Bu nedenle, denize girmeye en uygun yaz aylarında Kalkan tatilinizi ayarlamanızı tavsiye ederiz.

Kaş’a Ulaşım Yolları?

Kaş’a uçak kullanarak ulaşmak isterseniz iki seçeneğiniz olacaktır. Kaş’a en yakın havaalanı Dalaman Havaalanı’dır. Buradan arabayla 2 saat 15 dakika içerisinde Kaş’a ulaşabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise Antalya Havaalanı’dır. Antalya’da bulunuyorsanız veya Antalya havaalanından Kaş’a ulaşmak istiyorsanız yaklaşık 3,5 saat araba sürmeniz gerekecektir. Özellikle havayoluyla Kaş’a gelmek istiyorsanız erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Kalkan Tatilinizde Araca İhtiyaç Var mı? Araç Kiralamalı mısınız?

Kalkan’da bulunduğunuz sürede çoğu aktiviteniz esnasında araca ihtiyaç duymayacaksınız. Özellikle konakladığınız yer Kalkan’ın dışında değilse çok daha rahat edebilirsiniz. Araba kullanmadan gün içinde yürüyüş yaparak doğanın hazzını yaşamanızı tavsiye ederiz. Tatilinizde Kalkan çevresinde gezmeyi de planlıyorsanız araç bir zorunluluk olmakta. Öyle ki; Kaş’a 27 km, Fethiye’ye 80 km, Antalya’ya 210 km ve Muğla’ya 190 km uzaklıkta bulunmakta. Özellikle Kalkan’ın tarihi kentler ve doğal güzellikler açısından zengin bir bölgede bulunması sebebiyle araba kullanma ihtimaliniz oldukça yüksek.

Kalkan’da Gezilecek Yerler

Kalkan’da başta plajlar ve ormanlar olmak üzere birçok gezilecek yer bulunmakta. Lafı uzatmadan sizin için hazırladığımız Kalkan’da gezmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerin listesine geçelim.

Xanthos ve Letoon Antik Kentleri

Kınık köyü yakınlarındaki Xanthos Antik kenti, Likya’nın idari merkezi olarak antik çağın simgelerinden biridir. Likyalılardan sonra Perslerin, Romalıların, Bizanslıların ve Arapların da egemenliğine giren kent; tarihin derin sularına sizi götürecek. Öyle ki onlarca savaş gören kent, aynı zamanda birkaç kez yanmış ve yıkılmış sonrasında ise tekrar inşa edilmiş. Xanthos, 1988’den beri UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır.

Letoon ise Xhanthos’a yalnızca 4 km uzaklıkta bulunmaktadır. Likyalıların dini merkezi olan Letoon’da çeşme, manastır, tapınaklar ve Roma tiyatrosuna ait kalıntılar görebilirsiniz. Letoon da UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almayı başarmıştır.

Patara Antik Kenti

Fethiye-Kalkan arasında bulunan Gelemiş Köyü sınırları içerisinde bulunan Patara Antik Kenti, Likya’nın en eski şehirlerinden biridir. Gerek arkeolojik çalışmalara konu olmasıyla gerek tarihsel değeriyle ziyaret edilmeyi hak etmektedir. Bunun haricinde, Caretta-Caretta isimli özel su kaplumbağalarının yumurtalarını bu bölgeye bırakması da Patara’yı daha özel hale getirmektedir.

Pirha Antik Kenti

Likya’nın en büyük kentlerinden birisi Pirha Antik Kenti’dir. Bezirgan Köyü’ne oldukça yakın olan kent, arkeolojik açıdan oldukça değerlidir. Öyle ki, kentte bulunan birçok arkeolojik eser Antalya Arkeoloji Müzesi’nde sergilenmektedir. Siz de tarihin değerli izlerini görmek istiyorsanız Pirha Antik Kenti’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Mavi Mağara

Kalkan’a yalnızca 6 km uzaklıkta olan olan bu mağara, Kaputaş Plajı’ndan ise yalnızca 600 metre uzaklıktadır. İsmini dış kısmında bulunan dehlizlerden giren ışığın mavi bir renge bürünmesinden almıştır. Birçok canlıya da ev sahipliği yapan mağara, dalış yapmayı sevenler için vazgeçilmez yerlerden biridir.

İnbaş Mağarası

İnbaş Mağarası, dar bir girişe sahip. Yerini tam olarak öğrenmeden şans eseri bulmanız oldukça zor. Yalnızca yüzerek girilebilen mağarada, doğanın en saf hali sizleri bekliyor.

Kalkan’daki En İyi Plajlar

Kalkan, yaz aylarının en popüler tatil yerlerinin başında geliyor. Elbette Kalkan’da tatil yapacaklar için en önemli soru en iyi ve en temiz plajın nerede olduğu oluyor. Sizler için Kalkan’ın en iyi plajlarını listeledik.

Kalkan Halk Plajı

Yaz-kış demeden denize giren insanları görebileceğiniz ilginç bir plaj. Özellikle sabah saatlerinde yüzmek ve güneşin doğuşuna eşlik etmek bu plajda en keyif alacağınız aktivite olacaktır. Balıkların size eşlik edeceği bir yüzme deneyimi elde etmeniz mümkün. Su yer yer soğuk veya sıcak olabiliyor. Plaj içerisinde ve çevresinde kafeler, restoranlar, duş alanları ve soyunma kabinleri bulunuyor.

Kalamar Beach Club

Kano, deniz bisikleti ve trambolin gibi aktiviteleri de yapabileceğiniz bu plajda, su altı oldukça canlı. Ailecek yapacağınız tatilin zevkini kat be kat arttıracak olan bu plaja gelirken su altındaki canlılığı görmek için deniz gözlüğünüzü yanınıza almayı unutmayın.

Yali Beach Club

Hem oldukça lezzetli yemekler yiyebileceğiniz hem de temiz ve sakin denizinde yüzebileceğiniz oldukça kaliteli bir mekan.

Kalkan’daki En İyi Restoranlar

Kalkan’ın harika doğası sizi bir süre sonra acıktıracaktır. Tatilinizde eğlenceli aktivitelere son noktayı güzel bir ziyafetle koymanız için Kalkan’daki en iyi restoranları listeledik.

Öz Adana Restaurant

Güler yüzlü çalışanları, size özel menüleri ve lezzetli yemekleriyle Öz Adana Restaurant; Kalkan’daki en iyi restoranların başında geliyor. Aile sıcaklığında en kaliteli yemekleri yemek için siz de burayı tercih edebilirsiniz.

Antep Sofram Alkolsüz Restaurant

Alkolsüz bir mekan arıyorsanız ve kaliteden de taviz vermek istemiyorsanız doğru yer Antep Sofram Restaurant olacaktır. Çeşit çeşit mezeleri, kaliteli yemekleri ve uygun fiyatıyla bu restoranı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Sini Cafe & Restaurant

Sini Restaurant da aile sıcaklığında bir sunumu sizlerle buluşturuyor. Oldukça büyük porsiyonları ve güler yüzlü çalışanlarıyla Kalkan tatilinize tat katacaktır.

Kuşhane Tencere Yemekleri

Ev yemekleri yemeyi tercih edecekseniz Kuşhane en doğru seçim olacaktır. Günlük yenilenen menüleriyle her gün farklı tatları size sunmakta.

Kalkan’da En İyi Konaklama Seçenekleri

Son dönemlerde tatil yapmayı planlayan aileler için en sık tercih edilen konaklama yöntemi tatil villaları olmakta. Muhafazakar, balayı, havuzlu, bahçeli gibi seçenekleri ile villa ve bungalovlar sizlere tam istediğiniz gibi bir konaklamayı sunmakta. Sitemizde bulunan villaları inceleyerek veya bizimle iletişime geçerek size en uygun villayı seçebilirsiniz.

Kalkan'ın muhteşem manzarası için burayı tıklayınız.

Fethiye Hakkında Bilgi

Şehrin gürültüsünden, karmaşasından ve stresinden kurtulup kendini doğanın ve denizin tam ortasına bırakmak isteyenler için Fethiye, tatil listelerinin en başında gelen yerler arasındadır. Kelimenin tam anlamıyla Türkiye’nin cennet köşesi olan Fethiye; sadece doğal güzellikleriyle değil aynı zamanda tarihi, kültürel ve eğlence mekanlarıyla da ön plana çıkıyor. Fethiye hakkında söylenecek en doğru söz; hem doğası hem plajları hem de insanı ile kendisine bağlayan bir yer olduğudur. Bu yüzden ülke sınırları içerisinde tatil yapmak isteyenler için akla ilk gelen yerlerden birisidir. Ölüdeniz, Kabak Koyu, Kelebekler Vadisi, Belcegız ve Faralya gibi insanı büyüleyici bir dünyaya götüren eşsiz güzelliklere sahiptir. Masmavi suları, yemyeşil ormanları, büyüleyici doğal güzellikleri ve tarihte yolculuğa çıkaran yapıları ile kendisine hayran bırakan bir yerdir.

Tatil denildiği zaman akla ilk gelen yerlerden birisi de hiç şüphesiz Muğla’dır. Hatta pek çoğumuz büyük küçük demeden tatil yapmaya en az bir kere gitmişizdir. Büyüleyici plajları, Antik Yunan ve eski Roma medeniyetlerine dair kalıntıları ve muhteşem doğası ile pek çok insanın tatil listesinin başında yer alıyor. Özellikle doğal plajları ve farklı konseptlerde tatil yerleri ile yerli ve yabancı turistler için bulunmaz bir cennet özelliği taşıyor. Konum itibariyle Türkiye’nin güneybatısında yer alan Muğla, Ege ve Akdeniz’i birleştiren eşsiz bir konuma sahip bir yerdir. Muğla’nın ilçesi olan Fethiye beldesi ise bu güzelliklerden nasiplenerek her yıl binlerce ziyaretçisini ağırlıyor. Bulunduğu konum itibariyle tarihten günümüze kadar Perslere, Yunanlara, Romalılara, Selçuklu ve Osmanlı’ya ev sahipliği yapan Fethiye; doğa ile insanın yüzyıllardır süregelen uyumunun en güzel örneklerinden birisini oluşturuyor.

Fethiye Konaklama Seçenekleri

Fethiye konaklama seçenekleri ile de her bütçeye uygun tatil imkanı sunan bir merkezdir. Fethiye Marmaris’in hemen yanı başında olması nedeniyle doğal zenginlikleri, eğlence yerleri, tarihi antik kentleri ile gün geçtikçe gelişen bir tatil beldesidir. Doğanın içinde yürüyüş yapmak ve bisiklete binmek isteyenler için eşsiz yollara ve parkurlara sahiptir. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Fethiye, ekonomik açıdan uygun konaklama seçenekleri sunuyor. Konaklama planı yapılırken konumu iyi ayarlamanız gerekiyor. Eğer Muğla merkeze de gitmeyi düşünüyorsanız ya da kalacağınız yer dışında da zaman geçirmeyi planlıyorsanız merkeze yakın olan yerleri seçebilirsiniz. Eğer doğanın sessizliği içerisinden günü karşılamak istiyorsanız da şehrin merkezinden uzakta bir konaklama yeri tercih edebilirsiniz. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Fethiye, tüm ziyaretçiler için farklı konaklama seçenekleri ile cazip beldelerden biri haline geliyor.

Villa ve bungalov kiralama seçenekleri, Fethiye’de tatil yapmak isteyen yerli ve yabancı turistlerimiz için son zamanlarda oldukça ilgi çekici bir hale gelmekte. Öyle ki; geniş veya çekirdek ailelere uygun genişlikte, istenilen konumda, havuzlu veya havuzsuz ve muhafazakar veya balayı için uygun seçenekler bulunmaktadır. Her cebe uygun bir villa seçeneği bulabilmenin mümkün olması da özellikle yerli turistlerin çok daha sık tercih etmelerine neden olmakta.

Fethiye’ye Ne Zaman Gitmelisiniz?

Fethiye’ye ne zaman gidilir? Fethiye’ye yapacağınız tatilin zamanını belirlerken yapmak istedikleriniz önemli bir faktördür. Ege ve Akdeniz iklimine sahip olan Fethiye, yaz ve kış tatili için elverişli bir konuma sahiptir. Yılın her mevsimi ılıman bir iklime sahip olduğu için ne zaman isterseniz gidebilirsiniz. Plajların tadını çıkarmak için yazı, doğal güzelliklerin tadını çıkarmak için ise kışı bekleyebilirsiniz. Özellikle yaz tatilini geçirmek isterseniz tatil süresini biraz uzun tutmanız daha dolu ve kaliteli zamanlar geçirmek adına önemlidir. Bunun nedeni ise Fethiye’nin doğal, kültürel ve tarihi değerlerini daha yakından tanımaktır. Genellikle yaz tatili için tercih edilen belde, masmavi ve pırıl pırıl plajlarıyla göz kamaştırıyor. Yazın sıcağında serinlemek için denizin tadını çıkarmak oldukça keyifli bir hal alıyor. Yılın her mevsimi birbirinden güzel manzarası ve tatil imkanlarıyla Fethiye, son zamanların en gözde yerlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Fethiye’de Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Fethiye’de mutlaka görülmesi gereken yerler oldukça fazladır. Muğla’nın Fethiye beldesindeki doğal ve kültürel güzelliklerini gezerek dolu dolu bir tatil geçirmek isteyenler için mutlaka görülmesi gereken yerler bulunuyor. Bireysel olarak ya da kafile halinde buraları gezmek mümkün. Özellikle yeşil ve sulak alanlar bakımından oldukça zengin bir yapıya sahip olan Fethiye; kültürel, tarihsel ve doğal güzellikleri nedeniyle de son yıllarda ön plana çıkan ve yıldızı parlayan beldelerden birisidir. Turistler bütçelerine uyan en uygun oteller ile kalacakları yeri belirleyebilmektedir. Fethiye’ye geldiğinizi hissetmeniz için mutlaka görmeniz gereken yerler şunlardır:

Gemile Adası

Muhteşem manzarasıyla görenleri büyüleyen bir koydur. Ölüdeniz’den ya da Gemiler Koyu’ndan teknelerle ulaşımı mümkün olan ada, geçmiş dönemlerde Hristiyanların Hac ibadetini yapmak için Kudüs’e giderken uğradıkları bir yerdi. Ada içerisinde 11 kilise, pek çok şapel, mezar ve su sarnıçları bulunuyor. 

Kayaköy

İncir, zeytin ve çam ağaçlarıyla süslenmiş dar sokaklara, tarihi yapılara ve muhteşem bir manzaraya sahip olan bu köy; 14. yüzyılda kurulan eski bir Rum yerleşkesi olarak karşımıza çıkıyor. Evler ise birbirinin güneşini kesmeyecek şekilde tasarlanarak inşa edilmiş.

Ölüdeniz

Her yıl yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlayan Ölüdeniz, tatilciler için olmazsa olmaz yerlerden birisidir. Sadece Türkiye’nin değil aynı zamanda dünyanın da en güzel yerlerinden birisi olarak Avrupa’nın en iyi plajları arasında gösteriliyor. Antik Yunan’da “Tanrı’nın insanlara bağışladığı dünyadaki cennet” olarak adlandırılırdı. 

Kelebekler Vadisi

Akdeniz’in paha biçilmez endemik bitkileriyle donatılmış bu vadi, Türkiye’nin en iyi 10 doğal güzelliğinden de birisini oluşturuyor. Özellikle kamp yapmak isteyenler için bulunmaz bir cennet. 

Fethiye’de Gitmenizi Önerdiğimiz Restoranlar

Fethiye yalnızca doğal, kültürel ve tarihsel zenginlikleriyle değil aynı zamanda yöresel mutfağıyla da ön plana çıkıyor. Gastronomi konusunda Ege bölgesi oldukça zengindir. Ege ve Akdeniz’in ortası konumunda bulunan Fethiye’de ise her damat tadına hitap eden birbirinden benzersiz ve lezzetli yemekleri bulmanız içten bile değildir. Lokantaları, restoranları ve konsept kafeleriyle beldede yetişen ve tamamen doğal olan mutfak kültürü, gelenleri hayrete düşürüyor. Her damağa hitap eden yemekleri ile büyüleyici atmosfer sunan mekanları arasında şunlar yer alıyor:

Homemade Cakery

2018 yılında Şef Burcu İçke tarafından kurulan mekan, farklı konsepti ve birbirinden enfes lezzetleriyle Fethiye’nin olmazsa olmaz yerlerinden birisi haline geldi. Buranın en önemli özelliği ise kullanılan tüm malzemelerin tamamen doğal ve ev yapımı olmasıdır. Hiçbir yemekte veya tatlıda asla katkı maddesine yer vermediklerini belirtmemizde fayda var.

Yengeç Restoran

Denize sıfır bir alanda kurulan restoran, özellikle göz kamaştırıcı gün batımı manzarasıyla büyülüyor. Her türlü deniz ürünlerine yer verilen mekanın en önemli özelliği ise hiçbir yerde göremeyeceğiniz kadar bol mezeli ve damakta dağılan eşsiz lezzetleridir. 

Baba Dondurma

Tamamen organik malzemelerle hazırlanan dondurmaları sunan mekan, Fethiye’nin en popüler dondurmacılarının başında geliyor. Onlarca çeşit dondurmasıyla misafirlerini bekliyor.

Kaş-Kalkan ziyaretlerinizde mevsimlere göre gezme rehberimizden bilgi edinebilirsiniz.

Kalkan, Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı bir kasaba olarak turizmin ülkemiz başkentlerinden Antalya’nın en güzide bölgelerinden birinde yerini almış durumda. Ülkemizin pek çok bölgesi gibi Kalkan da dört mevsimi ayrı güzelliklere gebe bir bölge. Antalya denince akla ilk olarak geldiği üzere yaz ve ilkbahar aylarınızı mavi bir renge bürünen sahillerinin, mağaralarının yanı sıra belde; kış ve sonbahar aylarınızda sizleri asırlar öncesine götürecek antik kentlere de sahip. Şimdi gelin, mevsim mevsim bu yeryüzü cennetinde neler yapılabilir hep beraber inceleyelim.

Kalkan’da Kış

Kalkan, kış aylarında nispeten sakin, ıssız bir güney beldemiz haline geliyor. Antalya’nın kışını kış olarak görmeyen daha çok kuzey ülkelerinden gelmiş turistlerin dışında pek kimselerin plajlarına, deniz mağaralarına uğramadığı bu aylarda yerli yabancı gezginler tarihi mekanları gezmeyi gelenek haline getirmiş durumda. Biz de bu yazımızda, sözü geçen antik kentleri ikiye ayırmayı uygun görüyoruz. Kalkan’da kış ile sonbahar arasında iklimsel olarak büyük bir fark bulunmadığından okurlarımız bu antik kentleri istedikleri zaman gezebileceklerinin zaten farkındadırlar.

Xanthos Antik Kenti

Xanthos, geçmişi milattan önce yedinci asra kadar dayanan bir yapılar topluluğu. Tarihinde Likyalılar başta olmak üzere birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış antik kent 1988 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmiş.

Kenti gezerken görebileceğiniz anıt mezarlar, lahitler ve amfi tiyatro sanki köşeyi döndüğünüzde Likyalı bir çobanla karşılaşacakmışsınız gibi hissetmenizi sağlıyor.

Letoon Antik Kenti

Yunan mitolojisinin en önemli tanrılarından Artemis ve Apollo’nun anneleri Leto’ya adanmış bir tapınak etrafına inşa edilmiş kent Xanthos’a çok yakın bir konumda. Antik Çağ’da Likya’nın dini merkezi olarak önem kazanmış antik kentte birçok tapınak, manastır kalıntısı ve eski bir Helen şehrinde olduğunuzu size sürekli hatırlatacak Grek sütunları bulunuyor. 

Kalkan’da İlkbahar

İlkbahar, Kalkan’da esnafın işlerinin açılmaya başladığı, yöre halkının aylar süren yalnızlığının yavaş yavaş bittiği ayları da beraberinde getiriyor. Bölgeye turist akınının hızlanması bu dönemde başlıyor, yaz aylarında ise zirveye ulaşıyor. Bu bakımdan Kalkan’da Anadolu’nun pek çok bölgesinde yaz sıcaklıklarının görülmeye başlandığı ilkbahar, belde için turizmin altın günlerinin yaklaştığının habercisi oluyor.

Kaputaş Plajı

Her türlü yapılaşmadan korunmuş Kaputaş Plajı, ülkemizin en güzel plajlarından biri durumunda. Doğal bir kanyon ağzındaki Kaputaş, her yıl binlerce misafirini doğal ortamında ağırlıyor olmasına rağmen etrafta herhangi bir yapılaşma ya da kirlilik oluşmamış. 

Mavi Mağara

Kaputaş Plajı’na 500 metre mesafede konumlanmış Mavi Mağara, 1970’lerde keşfedilmiş bir doğa harikası. İçine ulaşım teknelerle ya da yüzerek sağlanan mağaraya girdiğiniz anda isminin neden Mavi Mağara olduğunu anlıyorsunuz. Canlı çeşitliliği son derece yüksek olan mağarada birçok mercan oluşumunun yanı sıra doğru zamanda gidildiğinde doğal ortamında birçok karidesle karşılaşmak da mümkün. Bunların yanında uzman bir dalgıç için de derinliği ve yapısı itibariyle güzel bir dalış alanından bahsettiğimizi söyleyebiliriz.

Kalkan’da Yaz

Şüphesiz yaz, ülkemizin özellikle güney bölgelerinde turizmin altın mevsimi. Aynı durum doğal olarak Kalkan için de geçerli. Masmavi denizi, tertemiz plajları ve eşsiz deniz manzarasıyla Kalkan, her yıl yerli yabancı sayısız turisti kendisine çekebilen beldelerin en güzellerinden.

Patara Plajı

Dünyanın en uzun onuncu, ülkemizin ise birinci sahili olan Patara plajı, birazdan bahsedeceğimiz Patara Antik Kenti’nin hemen yanında yer alıyor. Uzunluğu 40 kilometrenin üzerinde olan plajın aynı isme sahip antik kente yakınlığı da cazibesini arttırır nitelikte. Plaj, hafif dalgalı denizinde yüzüp sit alanı olmasından kaynaklı el değmemiş kumlarında güneşlendikten sonra gün batımını da seyretmek için eşsiz bir nokta.

Güvercinlik Deniz Mağarası

Adını bünyesinden eksik olmayan güvercinlerden alan deniz mağarasına girişin tek yolu yüzmek. Herhangi bir teknenin içine giremeyeceği kadar dar bir girişi olan mağaranın içine girildiğinde tavanı yükselmekte. 40 metre uzunluğundaki mağaranın altından akan yer altı deresi de bu noktada denize karışıyor.

İnbaş Mağarası

Güvercinlik Deniz Mağarası’na yüz metre uzaklıkta bulunan İnbaş Mağarası’nın ulaşımı için de aynı hususlardan bahsedebiliriz. Mağaranın girişine kadar tekneyle gelinebilse de içine girişin tek yolu yüzmekten geçiyor. İçeri girdiğinizde sizi karşıılayan atmosfer karşısında doğaya hayran kalmamak işten bile değil.

Kalkan’da Sonbahar

Kalkan, denizelliğinin etkisi ve Akdeniz ikliminin ılımanlığı sayesinde sonbahar aylarını da yaz ayları gibi geçirebileceğiniz bir bölge. Zira daha önce de belirttiğimiz gibi kuzey ülkelerinden Kalkan’a gelen turistler sonbaharda da denize girmeyi, deniz mağaralarını gezmeyi ihmal etmiyorlar. Biz yine de sonbahar aylarında Kalkan ziyaret edildiğinde tarihi bir gezi yapılacağını düşünerek bu yönde bir rota çizmek istiyoruz.

Patara Antik Kenti

Yüzyıllar boyu siyasi ve kültürel önemini kaybetmemiş Patara da antik bir Likya kenti. Zamanında Likyalılara ve Helen birliklerine başkentlik yapmış kent, Roma döneminde de önemini kaybetmemiş. Bu siyasi önemini Kalkan civarındaki diğer antik kentleri denize açan bir liman olmasına borçlu olan kent Roma döneminde de doğu ve batı eyaletleri arasındaki bağlantıyı sağlamış.

Bugün gittiğimizde bizi karşılayan Helenistik meclis binasının yanında Romalıların yaptırdığı tiyatro, Roma mimarisinin Anadolu’daki en önemli ve en iyi korunmuş örneklerinden biri olarak konunun meraklılarını ziyadesiyle heyecanlandırıyor. 

Pirha Antik Kenti

Pirha Antik Kenti bölgedeki diğer antik kentlere göre siyasal ve dini olarak daha az önem arz etmişse de Likyalıların yüzlerce yıl barındıkları, eserler meydana getirdikleri bir başka merkez. Denizden 850 metre yükseklikte bulunan antik kentte mezarlar dağ yamaçlarına yapılmış ve yüzleri denize bakar şekilde yerleştirilmiş.

Kaş-Kalkan Tatilinizde Villa-Bungalov Kiralama

Tatil beldelerimizde zamanlarını geçirmek isteyen turistlerin tercihlerinin başında bu bölgelerde kiralayacakları villa ya da bungalovlar geliyor. Çocuğu olmayan çiftler ve küçük arkadaş grupları tercihlerini bungalovlardan yana kullanırken çocuklarıyla tatil yapmak isteyen ebeveynlerin ve daha büyük arkadaş gruplarının tercihleri genellikle kiralık villalar oluyor. Gördüğünüz gibi dört mevsimde de Kaş-Kalkan'da konaklamanız mümkün. Her mevsimde ayrı bir güzelliği bulunan bu bölgemizde her mevsimde konaklama imkanı sunmaktayız. Bahar aylarında daha sakin olması bakımından tercih edebileceğiniz gibi, yaz aylarında da sadece sevdiklerinizle nezih bir ortamda tatil yapmak için tercih edebilirsiniz. Muhteşem doğası ve denizin eşsiz renginden büyüleneceğinize de eminiz.

Sitemiz de işte tam bu noktada devreye giriyor ve sizi büyük bir yükten kurtarıyor. Sitemizdeki yüzlerce seçenek arasından seçtiğiniz bölgedeki tüm villa ve bungalovları özellikleri ve fiyatlarıyla birlikte tek platformda beğenilerinize sunuyoruz. Bunu yaparken hem bu villa ve bungalovları teker teker aramak zahmetinden kurtuluyor hem de yaşanacak herhangi bir sıkıntıda muhatap olarak karşınızda tekil bir kiraya veren değil kurumsal bir site buluyorsunuz. Kaş-Kalkan'da seçeceğiniz villa yada bungalovu öncelikle sizin ihtiyaç ve taleplerinize göre belirliyoruz. Kalabalık aileler için de, romantik bir tatil yapmak isteyen çiftler için de oldukça fazla seçeneğimiz mevcut olduğundan, taleplerinizi karşılayacak villa yada bungalovu size sunacağımızdan emin olabilirsiniz.

Siz de sitemizde Kalkan bölgesindeki yüzlerce villa arasından deniz veya doğa manzaralı, sonsuzluk havuzlu, havuz ısıtmalı ya da muhafazakar villa gibi birçok kategori arasından yapacağınız seçimle size uygun villayı rahatça bulabilir ve tek noktadan istediğiniz seçeneği kiralayabilirsiniz. Bu yumuşak iklim ve tertemiz havanın tadını çıkarmak için sizleri bekliyoruz.

Fethiye tatiliniz sırasında ihtiyaç duyabileceğiniz tüm detaylar yazımızda.

Fethiye, adını yalnızca Türkiye’de değil; tüm dünyada duyurmayı başarmış özel bir turistik ilçedir. Öyle ki, dünyaca ünlü fotoğraf sanatçılarının bile doğa fotoğrafları çekmek için sıkça geldiğini her yıl görmekteyiz. Tatilini dolu dolu ve doğanın kucaklaması eşliğinde devam ettirmek isteyenler için Fethiye oldukça iyi bir seçenek olmaktadır. Yazımızı Fethiye tatiliniz esnasında size yol gösterecek bir rehber olması için hazırladık. Keyifli okumalar...

Fethiye’de Mutlaka Ziyaret Etmeniz Gereken Plajlar

Fethiye’nin yerli ve yabancı turistlerce ilgi çekmesinin en önemli sebeplerinin başında plajları gelmektedir. Öyle ki bu plajlar sıklıkla yabancı turistler tarafından cennetten bir köşe olarak adlandırılmaktadır. Bu konuda haklı olduklarını belirtmemizde fayda var. Öyle ki yemyeşil doğasının içerisinde kalan açık mavi sularıyla Fethiye’nin plajları görülmeye değer. Her adımda size bambaşka bir tat sunacak olan Fethiye’nin en iyi plajlarını sizler için derledik.

Akmaz Plajı

Ailece gitmeye oldukça uygun bir plaj olan Akmaz Plajı, genel olarak yerel halk tarafından tercih ediliyor. Popülerliği diğer plajlara kıyasla daha az olduğu için diğer plajlara kıyasla daha az yoğun. Bunun bir avantajı olarak da daha temiz olduğunu belirtmekte fayda var. Denize girmek istediğinizde ilk 1 metrede sizi çakıl taşları karşılamakta. Sonrasında ise kumların keyfini doyasıya çıkarabileceğiniz bir alan bulunuyor. Plajda şezlong ve şemsiye kiralayan işletmelerin de var olduğunu belirtmekte fayda var.

Fethiye Sahil

Geniş bir alana kurulu olan Fethiye Sahil, günbatımı eşliğinde harika bir manzara her gün bizlere sunuyor. Sahil, günün herhangi bir zamanında yürüyüş yapabileceğiniz veya bisiklet sürebileceğiniz bir parkura sahip fakat bizim size tavsiyemiz bu aktiviteyi günbatımında yapmanız. Ayrıca bu parkurda oturma yerleri ve çocuk parkları da bulunmakta. Tertemiz bir denize sahip olan Fethiye Sahil’in yakınında bir otopark da bulunmakta. Araç başına ücret güncel olarak 45 TL ve sahilde şezlong kiralamak isterseniz bu da 130 TL olarak fiyatlandırılmakta. Sahilin bir kısmında deniz oldukça dalgalı iken diğer bir kısmında oldukça pürüzsüz yani kendi zevkinize uygun olan tarafı seçebilirsiniz.

Boncuklu Koyu

Doğanın ortasında bulunan harika bir koy. Tertemiz ve buz gibi suyuyla bu koy, doğa hasretinizi giderecek. Öyle ki soğuk suya dayanıklı olduğunuzu düşünüyorsanız ve dalgalı denizlerden hoşlanmıyorsanız bu koy tam size göre. Ulaşımın da oldukça basit olduğu bu koyda, ister ailenizle gelip koyu bir muhabbete dalın ister buz gibi suda kendinize gelin. Fethiye tatilinizde doğanın en taze haliyle size sunulduğu bu koya mutlaka uğramalısınız.

Büyük Samanlık Plajı

Bu plaj Fethiye Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nin uygulama plajıdır. Bu plajın diğer plajlara göre çok daha temiz ve uygun fiyatlı olmasının sebebi de bu olsa gerek. Öyle ki giriş ücreti de dahil olmak üzere her türlü ihtiyacınızı makul bir fiyatla karşılayabilmektesiniz. Büyük Samanlık Plajı, kumsal ve sığ bir suya sahiptir. Bu açıdan da çocuklu aileler için harika bir seçim olacağını söyleyebiliriz.

Kumburnu Plajı

Doğa ile iç içe oldukça güzel bir plaj. Popülerliği de temiz ve sıcacık suyuyla beraber çevresindeki doğa güzelliklerinden geliyor. Özellikle öğle saatlerinde kalabalık olan Kumburnu Plajı, öğleden sonra saat 4 gibi boşalmaya başlıyor. Sabah saatlerinde ve öğleden sonra kalabalık azaldıktan sonraki saatlerde bu plajda vakit geçirmek çok daha keyifli hale gelebiliyor. Çevrede bulunan kafelerde fiyatlar yüksek. Giriş ücreti ise bulunmamakta.

Fethiye kiralık villa seçeneklerimizi incelemek ister misiniz?

Fethiye’deki Tatilinizde Mutlaka Ziyaret Etmeniz Gereken Yerler

Fethiye yalnızca plajlarıyla değil; doğal güzellikleri, yöresel ve tarihi alanlarıyla da popüler bir ilçe. Tarihin tozlu sayfalarını burada aralayabileceğinizi ve birçok tarihi eseri görebileceğinizi belirtmekte fayda var. Sizler için Fethiye tatilinizde gezmenizi tavsiye ettiğimiz tarihi ve kültürel yerleri listeledik.

Kelebekler Vadisi

Fethiye sınırları içerisinde bulunan vadi, Ölüdeniz beldesinde bulunmaktadır. Kelebekler vadisi ismini bölgede bulunan 80’den fazla kelebek türünden almıştır. Her türlü yapılaşmaya kapalı olan ve 1. Derece sit alanı olarak ilan edilmiş olan bu vadi, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini en çok çeken yerlerden biridir. Ulaşım genellikle Ölüdeniz’den kalkan teknelerle sağlanmaktadır fakat rehberler aracılığıyla bir patika yoluyla da ulaşılabilmektedir. Fethiye tatilinizde Kelebekler Vadisi’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz çünkü sizi en çok etkileyecek yerlerden biri olacak.

Fethiye Arkeoloji Müzesi

Müze, bölgedeki arkeolojik eserlerin sergilendiği geniş bir alana sahip. Bahçesi ve ilk katında birçok eserin sergilendiği müzede, arkeolojiye ilgi duymasanız bile ilginizi çekebilecek eserler bulabilirsiniz. Giriş ücreti bulunmamakta. Müzede oldukça güzel vakit geçirebileceğinizden eminiz.

Amintas Kaya Mezarları

Amintas Kaya Mezarları tarihi değeri yüksek kalıntıları görebileceğiniz bir alanı sizlere sunuyor. Özellikle yüksek bir alanda kurulu olması sebebiyle oldukça güzel bir manzaraya da sahip. Müze kartı veya 20 TL’lik bir ücretle girebilirsiniz. Sabah erken saatlerde veya akşam saatlerinde ziyaret etmenizin daha iyi olacağını da belirtelim çünkü öğle saatlerinde oldukça sıcak bir hava sizi karşılıyor.

Fethiye'de Yaz Tatili için Villa Kiralama blog yazımız da ilginizi çekebilir.

Şehit Fethi Bey Parkı

Oldukça geniş bir alana kurulu olan parkta her yaştan insana hitap edecek aktiviteler bulunmakta. Bakımlı ve çimlerle kaplı olan parkta heykeller ve ufak bir göl de bulunuyor. Çocuklar için oyun parkı ve yetişkinler için bisiklet ve yürüyüş alanları bulunmakta.

Sky Star Yamaç Paraşütü

Ölüdenizi tepeden görmek, en az denize girmek kadar keyifli. Öyle ki hem adrenalin dolu bir paraşüt deneyimi yaşamak hem de harika bir manzara görmek istiyorsanız yamaç paraşütü tam size göre.

Fethiye’nin En Kaliteli Restoranları

Tatilde en keyifli anlarınızı taçlandırmak için restoran ve yemek seçimi oldukça önemlidir. Tatil keyfinizi doruğa çıkaracak restoranları ve en lezzetli yemeklerini sizler için derledik.

Yakapark

Yakapark, çevresi tamamen ağaçlarla kaplı ve akarsuyun üzerine kurulmuş bir alan. Hem Fethiye’nin doğal güzelliklerini sunuyor hem de lezzetli yemekleri sizlerle buluşturuyor. Kahvaltı için oldukça özel menüleri mevcut olmakla beraber öğle ve akşam yemeğinde alabalıkların oldukça lezzetli olduğunu belirtelim.

Çarıklı Et Restaurant

Deniz kenarında bulunan oldukça özel bir restoran ve oldukça da popüler. Öyle ki, bu restoranda yemek yemek istiyorsanız önceden yer ayırtmanızı tavsiye ederiz. Özellikle denize en yakın kısımda bulunan masalar için rezervasyon olmadan yer bulmanız mümkün değil. Birçok çeşitte mezeler siz masaya oturduğunuzda  sizi ilk karşılayan lezzetler oluyor. Sonrasında ise isteğinize uygun etli yemekler geliyor. Oldukça lezzetli etleri ve günbatımı manzarasıyla bu restoran oldukça başarılı.

Nazilli Pide Fethiye

Tatiliniz esnasında canınız pide, lahmacun veya kebap çekerse Nazilli Pide doğru mekan seçimi olacaktır. Sipariş sonrasında taze şekilde açılan hamuruyla ve hijyenik koşullarıyla akşam yemeğinizi oldukça keyifli hale getireceğinden şüphemiz yok.

Hani Baba Fethiye Köftecisi

Oldukça temiz, düzenli ve samimi bir işletme. Gerek çorbalarında gerekse köftesinde tamamen doğal ürünler tercih ediliyor. Böylece şehir hayatının dışına çıkılan bir menüyle karşı karşıya geliyorsunuz. Fethiye tatilinizde bir kez de olsa denemeniz gereken bir lezzet yuvası olduğunu belirtelim. Öyle ki, birçok müşterinin tekrar tekrar tercih etmesi de bu işletmenin kalitesini göstermekte.

Fethiye’de Hangi Mevsimde Tatil Yapmalısınız?

Fethiye, her mevsimde tatil yapılabilecek nadir tatil yerlerinden biri. Öyle ki, genellikle yaz aylarında tercih edilse de aynı aktiviteler kış aylarında da tekrarlanabiliyor. Kışın soğuğunda denize girenler suyun o kadar da soğuk olmadığını söylüyor. Yamaç paraşütü, mangal ve deniz kenarında ailecek çay-kahve eşliğinde yapılan sohbetler de kış aylarında Fethiye’yi tercih edilebilir kılmakta.

Fethiye Tatiliniz İçin Konaklama Seçenekleri

Fethiye’nin doğal ve kültürel güzelliklerinden bahsettik. Oldukça güzel bir tatil geçirebileceğiniz anlayıp burada tatil yapmaya karar verdiniz. Peki tatiliniz esnasında nerede konaklamalısınız?

Son zamanlarda tatil yapmak isteyenlerin tercihi otellerden ziyade tatil villalarına ve bungalovlarına kaymış durumda. Öyle ki; nezih, sessiz ve ailecek rahat vakit geçirilen villalar birçok üstün özelliğe sahip. Gerek size özel havuz seçenekleri gerek size özel büyüklük seçenekleriyle size en uygun villayı seçmeniz mümkün. Sitemizde bulunan onlarca villa ve bungalov seçeneğiyle size en uygun konaklamayı sunabileceğimize eminiz. Denize yakın, muhafazakar veya balayı özel gibi seçeneklerimizle sizlere yıllardır en kaliteli hizmeti sunmaktayız. Bizi arayın ve size en uygun villayı beraber seçelim. Böylece Ölüdeniz üzerinde yapacağınız yamaç paraşütü öncesinde düşünmeniz gereken hiçbir şey kalmayacak.

Antalya Kaş-Kalkan'da konaklarken nerelerde yemek yiyebilirsiniz? Kaş-Kalkan'ın en lezzetli mutfaklarını sizin için derledik.

Doğanın harika renklerinden beyaz ve mavinin muhteşem uyumunu Kaş’ta yakalayın. Yunan Adalarına gitmenize gerek kalmadan Akdeniz’in incisi Kaş’ta tatil yapmak Villa Yolu’yla çok kolay. Size uygun fiyatları ve seçenekleri belirledikten sonra onlarca villayla sizlere hizmet veriyoruz.

Yaklaşık 2000 sene önce Meis Adası tüccarları tarafından kurulan Kaş, Antik Yunanistan izleri taşıyan ufak bir belde olmanın yanı sıra deniziyle muhteşem bir yer. Otelde veya sitelerde kalmak istemiyor, aileniz ve dostlarınızla eşsiz zamanlarınızı özelleştirmek istiyorsanız Villa Yolu’ndan bir villa kiralamalısınız.

Birçoğumuz tatilini yaparken konakladığımız tesislerin yemek hizmetlerinden faydalanmak yerine civardaki ünlü restoranları tercih ediyoruz. Kültür tatilinden deniz tatiline, deniz tatilinden doğa tatillerine kadar bütün tatil çeşitlerinin içinde yemek turizmi bulunuyor. Gezmenin verdiği yorgunluğun hat safhaya ulaşması insanı acıktırıyor. Karnınızı doyurmak ve aynı zamanda yöreye ait muhteşem tat notalarını hissederek keyif almak istiyorsanız bu yazı tam size göre. Sistemiz Villa Yolu’ndan villa kiraladınız ve evde yemek yapmak istemiyorsanız, Kaş-Kalkan’daki restoranları ve yemek kültürünü inceleyip derlediğimiz Kaş-Kalkan yeme içme rehberine göz atmalısınız.

Antik Yunan kültürünün Türk kültürüyle harmanlandığı bu coğrafyada bulunan Kalkan, çarşaf gibi berrak denizi, havada dans eden eşsiz güneşi ve harika plajlarıyla bir doğa harikası. Tatilcilerin gözdeleri arasında yerini alan Kalkan’da birçok restoran buluyor. Eğer paranızın heba olmasını istemiyor ve tatilinizin sayılı günlerinde verdiğiniz parayı hak edecek eşsiz tatları deneyimlemek istiyorsanız doğru adreste bulunuyorsunuz. Kalkan’ın turkuaz rengiyle ve eşsiz deniz manzarasıyla, Türk mutfağı başta olmak üzere farklı lezzetler deneyimlemek isteyenlere özel Kalkan’ın en güzel restoranlarını sizler için derledik. İşte Kaş-Kalkan yeme içme rehberi:

Muhteşem Manzarasıyla: Blue Terrace Restaurant Cafe&Bar

Kalkanın en nezih restoranları arasında yer alan Blue Terrace, sizleri muhteşem manzarasıyla karşılıyor. Hijyen standartlarının üst düzey olduğu Blue Terrace lezzetlerini doğanın muhteşem estetiğiyle buluşturuyor. Ailenizle ve arkadaşlarınızla güzel müzikler eşliğinde, samimi ve sıcak bir ortam arıyorsanız Blue Terrace tam size göre. Özellikle özel erik soslu bonfilenin tadı yanında sarımsaklı mantarın eşsiz aroması, ağzınızda bir lezzet şöleni yaratırken, şölenin son yıldızı ise Kalecik karası rose şarap… Ayrıca vejetaryen seçenekleri ve vegan dostu lezzetlerini de menüsünde barındıran Blue Terrace Restaurant'ta keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Adres: Süleyman Yılmaz Cad. No 6, Kalkan 07960 Türkiye 

Telefon: +90 535 601 79 56

Sıcak ve Samimi Servis: Papatya Cafe

Özellikle sıcak yaz günlerinde soğuk bir şeyler içip ferahlamak gerekir. Papatya Cafe’nin muhteşem deniz manzarası eşliğinde, sıcak ve saygılı bir servisle dostlarınızla muhabbetin belini kırmak istiyorsanız aradığınız yer tam olarak burası. Ferahlatıcı kokteyl, taze kahve çekirdeklerinin leziz aromasıyla soğuk kahve veya güzel tat dokularıyla bir milkshake tercih edebilirsiniz. Fiyatları da lezzet ve hizmet kalitesine oranla makul olan Papatya Cafe’yi bir kez olsun denemenizi tavsiye ediyoruz.

Adres: Kalamar Yolu Asfiya Hotel Karşısı No. 51 Kaş/Antalya, Kalkan 07960 Türkiye 

Telefon: +90 531 717 73 44

Barbekü Gecelerinin Vazgeçilmez İsmi: Cafe Vita Restaurant

Ev yapımı hamburgeri, pizza ve patatesiyle muhteşem fastfoodlar deneyimleyebilirsiniz. Ayrıca kuzu pirzolası ve erik soslu bonfilesi de harikalar yaratacak cinsten. Canlı müzik eşliğinde eşsiz kahvaltı ve akşam yemekleriyle hizmet veren Cafe Vita, çarşamba günlerine özel barbekü geceleri düzenliyor. Bu zamanda hem canlı müzik eşliğinde eğlenebilir hem de etlerinin lokum gibi yumuşak dokusunu deneyimleyebilirsiniz. Ayrıca kokteyl ve içecekleri de en az yemekleri kadar harika. Hayatınızda geçirdiğiniz en güzel dakikalar için Cafe Vita tam olarak sizlere göre.

Adres: Cumhuriyet Caddesi, No:91 Kalkan 07960 Türkiye 

Telefon: +90 242 844 26 37

Butik Bir İşletme: Küçük Ev

Aile sıcaklığını hissettiğiniz sıcak ve samimi bir ortam arıyorsanız Küçük Ev tam size uygun bir işletme. Bir aile işletmesi olan Küçük Ev, yıllardır sıcak bir hizmet sunuyor. Özellikle meze tabağındaki eşsiz lezzetleri dünyanın sekizinci harikası gibi bir de sıcak yaz günlerinin efsanesi Asuman Hanım’ın erik soslu dondurması da cabası. Ailenizle gidebileceğiniz küçük ve nezih bir yer. Ama mekanın küçüklüğünden ötürü yer bulmak zor olabilir. Bu yüzden önceden rezervasyon yaptırmanız faydanıza olacaktır. 

Adres: Yalıboyu Mah. Hasan Altan Cad. No:18, Kalkan 09760 Türkiye

Telefon: +90 242 844 28 17

Buram Buram Deniz Kokan Bir Restoran: Sunset Restaurant

Kalkan’ın limana hakim olan en güzel deniz manzarasının eşliğinde, ılık bir rüzgar yüzünüzü okşarken, denizin kokusunu hala alabildiğiniz tazecik deniz ürünlerini denemek istiyorsanız Sunset Restaurant aradığınız mekan. Güler yüzlü hizmetleriyle, eşsiz sunumları ve lezzetleriyle Kalkan tatilcilerinin uğrak yeri. Eğer deniz ürünlerini seviyorsanız, midyeli levrek, levrek fileto, kalamar tava ve mantarlı karidesi denemeyi unutmayın. Yemeklerin yanına servis edilen mezeleri de bir o kadar lezzetli. Ayrıca içinizin ferahlamasını istiyorsanız fresh bir tat notasına sahip limonatasını kesinlikle deneyimlemeniz gerekiyor.

Adres: Above Kalkan Town Beach No:19, Kalkan 07960 Türkiye

Telefon: +90 536 681 44 72

Vintage Bir Konsept ile Kahve Keyfi: Cafe Del-Mar

Kalkan ve kahve denilince akla gelen ilk mekanlardan birisi Cafe Del-Mar, sizleri vintage bir konsept ile karşılıyor. Günün yorgunluğunu atmak için dostlarınızla sohbetinizi kahve ile perçinlemek istiyorsanız aradığınız mekan burası. Ayrıca içeride yakılan tütsüler muhteşem kokular yayarken otantik bir hava yaratıyor. Dekorasyonu ve lezzetleri birinci sınıf olan Cafe Del-Mar makul fiyat politikalarıyla hizmet veriyor. Mistik havasıyla birlikte Iced Cappuccino Frappe ve Americano gibi sıcak/soğuk kahveleri yudumlarken, ağzınızda tatlı bir lezzet patlaması yaratacak Browni, Portakallı Kek ve limonlu Cheesecake’i denemelisiniz. Ayrıca limonatası da ayrı bir lezzetli.

Adres: Demokrasi Cd. No:2, Kalkan 07580 Türkiye

Telefon: +90 533 159 29 64

Sunum ve Servisin lezzetle Birleştiği Mekan: Coriander

Şef Murat Gediman’ın harika lezzetlerinin aile sıcaklığıyla buluştuğu muhteşem bir işletme. Kapısının önünde bulunan otoparkıyla aracınıza park yeri bulmak artık problem olmaktan çıkıyor. Sebze yemeklerinin nadir bulunduğu bu çağda aynı zamanda işletmecisi olan Kalkan’ın ödüllü şefi Murat Gediman’ın lezzetlerini deneyimlemelisiniz. Sadece sebze değil kuzu incik ve testi kebabı gibi et yemeklerinden çeşitli balıklara kadar birçok lezzet mevcut. Aile sıcaklığını muhteşem Türk mutfağıyla harmanlayan bir işletme. Ayrıca alkol tüketenler için alkol de mevcut ve vejetaryen ve vegan seçenekleriyle glutensiz seçenekleri de mevut olan Coriander Kalkan’ın en favori restoranlar arasında.

Adres: Demokrasi Cd. No:2, Kalkan 07580 Türkiye

Telefon: +90 533 159 29 64

Bu lezzetlere ulaşırken muhteşem deniziyle Kalkan’ın keyfini çıkarmak istiyorsanız Villa Yolu’nda istediğiniz seçeneklerde ve uygun fiyatlarda villalara göz atabilirsiniz. Her konumda bulunan konforlu konaklama seçenekleri Villa Yolu ile mümkün. Patara Plajı’ndan Patara Antik Kenti’ne, Saklıkent Koyu’ndan Xanthos Antik Kenti’ne, Antiphellos Antik Kenti’nden Myra Antik Kenti’ne kadar birçok tarihi mekana ev sahipliği yapan Kalkan’da ulaşımı dert etmeden her konumda villa kiralamak ve özel zamanlarınızı konforlu geçirmek istiyorsanız Villa Yolu’nu ziyaret etmeyi unutmayın.

Fethiye özellikle yaz aylarında tercih ediliyor gibi görünse de esasında dört mevsim ayrı güzelliği olan bir ilçedir. Detaylar yazımızda.

Muğla’ya bağlı bir ilçe olan Fethiye, Muğla’nın en büyük ilçesidir diyebiliriz. Akdeniz iklimi etkisi görülmekle birlikte yaz mevsimi oldukça sıcak, kış mevsimi ise ılık bir havayla ve yağışlık geçmektedir. Aralık Ocak ve Şubat ayları bölgenin en fazla yağış aldığı zamanlardır. Ancak hava sıcaklığı yine ılık düzeyde seyreder. Yazın ise Temmuz ve Ağustos aylarında en sıcak günlerini yaşar. Yaz mevsiminde nadiren yağış görünmekle beraber, ilkbahar ve sonbahar aylarında ılık bir iklime sahiptir. Yağış görülebilir ancak yine hava sıcaklığı yüksek civarlarda seyreder.

Fethiye gerek iklimi, gerekse konumu gereği ülkemizdeki en çok tercih edilen tatil bölgelerinden de biridir. Yaz aylarında yoğunlukta olmak üzere her sene yerli ve yabancı pek çok turisti kendisine çekmekte ve güzelliğiyle hayran bırakmaktadır. Genellikle Fethiye’yi ilk defa tercih eden turistler, diğer yıllarda ve farklı mevsimlerde de tatil tercihlerini buradan yana kullanmaktadırlar. Her mevsimde ayrı bir güzellik bulabileceğiniz ilçede hem leziz yemekler yiyebilir, harika konaklama imkanlarına sahip olabilir ve tamamen dinlenmiş olarak ama tabii ki aklınız Fethiye’de kalarak evinize dönebilirsiniz.

Oldukça eski bir yerleşim yeri olan Fethiye, yüzyıllar içerisinde farklı uygarlıklara da ev sahipliği yapmıştır. Bu yüzden kültürel anlamda da geniş bir tarihi barındırmaktadır. Seyahat için Fethiye’yi tercih ettiğinizde gezip görecek de çok fazla antik kent ve tarihi alanlar bulunmakta olduğundan, ilçeyi tanımaya da vakit ayırmanız gerekir.

Fethiye Coğrafi Konumu

Fethiye, Akdeniz ve Ege Bölgesi’ni birbirinden ayıran bir konumda ve Akdeniz kısmında yer almaktadır. Doğusunda Antalya ve kuzeyinde Denizli ve Burdur illeri bulunan Fethiye’nin %70-75’i çam ormanlarıyla kaplıdır. Güneybatı’daki Toros Dağları’nın eşsiz güzelliğine de bu bölgede tanıklık edebilirsiniz.

Coğrafi konumunun getirdiği iklimi nedeniyle oldukça yumuşak bir iklime sahiptir. Bu yüzden toprakları ve ovaları sulak ve oldukça verimlidir. Neredeyse ülkemizde çıkan bütün meyve ve sebzelerin yetiştirilmesine olanak tanır. Bu yüzden tarım Fethiye’de en büyük gelir kaynağı olduğundan kış mevsiminde de hareketliliğini yitirmez. Yine aynı şekilde bol yağış aldığında bile ılık bir iklime sahip olduğundan kış aylarında bile rahatlıkla denize girilebilir.

Fethiye’de Kış Mevsimi

Kış mevsiminde Fethiye yaz aylarındaki kalabalığa nispeten çok daha sakin bir ilçedir. Hem çevredeki antik kentleri, turistik alanları çok daha rahat gezebilir; hem de 17-18 derece altına düşmeyen denize rahatlıkla girebilirsiniz. Özellikle kalabalık zamanları sevmeyenler, kış aylarında Fethiye’yi tercih ederek yerel halkla birlikte günlük rutin yaşantıyı deneyimleyebilir. Tarım ile meyve ve sebze üreticiliği yılın her zamanı devam ettiğinden, Fethiye yerel pazarlarından taze meyve ve sebzeler temin edebilir, yağmurlu havalarda sakin yürüyüşlere çıkabilir, havanın açık olduğu günlerde de denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Fethiye’de İlkbahar Mevsimi

Bahar ayları Fethiye’nin en güzel zamanlarıdır diyebiliriz. Akdeniz iklimi ve kışın bolca aldığı yağışlardan ötürü yemyeşil bir örtüye sahip olur. İlçenin %70’i çam ağaçları ve makilerle kaplıdır ve bu da ortaya muhteşem bir şehir kokusu çıkarır. Hava henüz çok sıcak değildir ve bunaltıcı bir etkisi yoktur. Deniz suyu derecesi yavaş yavaş artmaya başlar ve artık gündüz saatlerinde kısa kollularla gezebilir ve rahatlıkla denize girebilirsiniz. Akşam saatlerinde deniz kenarında yada merkezde bir yemek için üzerinize ince bir hırka almanız bile yeterli olacaktır. Döneme ait meyve ve sebzelerin en güzel zamanlarını kaçırmamak için yerel pazarları ziyaret edebilirsiniz. Yerli turist yoğunluğu bu dönemde henüz başlamaz; ancak yabancı turistlerin çoğunlukla tercih ettiği bir dönemdir. İlçeyi gezmek, kalabalıkta yorulmamak öncelikleriniz arasında ise ilkbahar aylarında Fethiye’yi tercih edebilirsiniz.

Fethiye’de Yaz Mevsimi

Yerli ve yabancı turistler tarafından en çok tercih edilen zaman yaz aylarıdır. Temmuz ve Ağustos ayında en yüksek sıcaklığa ulaşır; ancak iklimi gereği bunaltıcı bir sıcaklık yaşatmaz. Gündüz gezmelerinde bile sıcak ama bunaltmayan bir ortamda olursunuz. Deniz sıcaklığı da artık en üst seviyeye ulaştığından özellikle soğuk deniz sevmeyenler tarafından rahatlıkla tercih edilebilir.

Elbette yaz ayları herkesin tercih ettiği tatil dönemleri olduğundan Fethiye en kalabalık dönemlerini yaşar. Özellikle otellerde konaklayanlar bu kalabalığı en yakından yaşayacakları gibi aynı şekilde plajlarda da yoğun bir kullanım söz konusudur. Ancak elbette ki Fethiye’nin birbirinden güzel plajlarını ziyaret etmek de buna değer. Yaz mevsiminde Fethiye’de ziyaret edebileceğiniz plajlardan birkaçının ismini de mutlaka görmeniz için belirtelim.

 • Ölüdeniz Plajı
 • Çalış Plajı
 • Belcekız Plajı
 • Kumburnu Plajı
 • Kabak Koyu
 • Günlüklü Koyu
 • Gemiler Adası Koyu
 • Kuleli Koyu Plajı
 • Kıdrak Koyu Plajı

Fethiye’de Sonbahar Mevsimi

Sonbahar mevsiminin gelmesiyle birlikte bölge nüfusundaki azalma dikkat çekse de, Fethiye yumuşak iklimi ve yeşil görünümünden hiçbirşey kaybetmez. Yavaş yavaş yağışlar kendisini göstermeye başlar; ancak tabii karasal iklimde yaşayanların alıştığı sonbahar görünümünün tam tersine hala yemyeşil ova ve ormanların keyfini çıkarabilirsiniz. Sezon kalabalığının azalmasıyla birlikte daha sakin bir ilçe haline dönüşen Fethiye elbette ki sonbahar aylarında da yine yerli ve yabancı turistleri kendisine çekmeye devam eder. Hala yaz mevsiminin etkileri görülür. Hava sıcaklığı hala yüksek seyreder ve rahatlıkla denize girilebilir. Bu dönemde Fethiye’yi ziyaret etmek de yine kültürel faaliyetlere katılım açısından daha rahat bir ortam sunacaktır. Akşam saatlerinde yaz mevsimine nispeten daha serin bir hava görülebilir, ancak yine üşütecek bir havadan söz edemeyiz. Fethiye her daim ılıman bir iklime sahiptir.

Fethiye villa kiralama seçeneklerimizi incelemek ister misiniz?

Fethiye’de Konaklama

Fethiye’de konaklama için pek çok alternatif bulunmaktadır. Üstelik bu konaklama seçenekleri her türlü ihtiyaca da hitab eder. İster kalabalık ailenizle, ister eşinizle gelin, isterseniz balayı için tercih edin size uygun bir villa seçeneği mutlaka bulunacaktır.

Merkeze yakın yada uzak, nasıl tercih ediyorsanız buna uygun size sunabileceğimiz bir villa seçeneklerimizi hemen inceleyebilirsiniz. Kendisine ait bir alanda vakit geçirmek isteyenler için kendi mutfağı ve gerekli kullanım gereçleri bulunan villalarımızda, akşam yemeklerinde barbekü yapabilir, sabah kahvaltılarında doğa içerisinde sağlıklı bir kahvaltı yapabilirsiniz. Seçeceğiniz villa konumuna göre alışveriş yapacağınız alanlar da oldukça yakında bulunacaktır. Tabii dilerseniz Fethiye içerisindeki güzel restoran ve kafeleri de ziyaret edebilir ve Fethiye’ye özel yemeklerden de tadabilirsiniz.

Fethiye’de Villa Kiralama

Fethiye’nin iklimi dolayısıyla dört mevsim de ziyaret edilebileceğinden yazımızda bahsetmiştik. Konaklama seçeneği olarak da rahatınıza en uygun villa seçeneklerimizi sunacağımızdan emin olabilirsiniz. Gözlerden uzak bir tatil geçirmek istiyorsanız muhafazakar villalarımız kendilerine ait bahçeleri ve dışarıdan görülemeyecek şekilde olan yerleşim alanı ile size istediğiniz mahremiyeti sunacaktır. Bahçenizde sadece size ait olan havuzunuzun keyfini çıkarabilir, sessizlik ve doğa içerisinde bir tatil geçirebilirsiniz. Kalabalık bir arkadaş grubu yada kalabalık ailenizle birlikte bir tatil planlıyorsanız birkaç odalı ve kalabalık konaklamaya uygun villa seçeneklerimiz de bulunmaktadır. Villanızda rahat etmeniz ve günlük yeme-içme, temizlik, rutin vakit geçirme zamanlarınız özenle düşünülmüş ve ihtiyacınıza uygun şekilde hazırlanmış olacaktır.

Fethiye’nin bu güzel havasını almak, güzel bir tatil yapmak ve temiz havanın tadını doyasıya çıkarmak için bizleri arayabilir ve villa seçeneklerimizi değerlendirebilirsiniz.

Fethiye tatilinizi villa konaklamalı olarak planlayabilirsiniz.

Türkiye'nin güneybatısında yer alan ve doğal güzellikleriyle ünlü olan Fethiye, yaz tatilleri için mükemmel bir destinasyondur. Denizin berraklığı, muhteşem plajları ve tarihi kalıntılarıyla dikkat çeken bu şehir, tatilcilerin unutulmaz anılar biriktirebileceği birçok fırsat sunar. Fethiye'de konaklama seçenekleri arasında ise villa kiralama, rahatlığı, konforu ve özel bir deneyimi bir araya getirmesiyle öne çıkar. Fethiye'de bir villa kiralayarak hem rahatlığı hem de özgürlüğü bir arada yaşayabilirsiniz. Villalar genellikle özel havuzlara, geniş bahçelere ve lüks olanaklara sahiptir. Size özel bir alanda konaklama imkanı sunan bu villalar, aileniz veya arkadaşlarınızla unutulmaz anılar biriktirmenizi sağlar. Bir villa kiralayarak tatilinizi daha özel hale getirebilirsiniz. Kendi yemeğinizi yapma imkanı, istediğiniz saatte kalkma ve uyuma özgürlüğü, geniş yaşam alanları ve kişisel gizlilik gibi avantajlardan yararlanabilirsiniz. Tatilinizi istediğiniz gibi planlama özgürlüğüne sahip olmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Fethiye'de villa seçenekleri oldukça geniş ve çeşitlidir. Denize sıfır villalardan doğa manzaralı villalara, merkeze yakın veya daha sakin bölgelerde bulunan seçeneklere kadar birçok alternatif arasından tercih yapabilirsiniz. Villa seçimi yaparken ihtiyaçlarınızı ve tatil beklentilerinizi göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Fethiye'de Denize Sıfır Villa Kiralama İmkanları

Eğer muhteşem manzaralar eşliğinde unutulmaz bir yaz tatili geçirmek istiyorsanız, Fethiye'de denize sıfır villa kiralama seçeneği sizin için mükemmel bir seçim olabilir. Denize sıfır villa kiralama, kendinizi sadece birkaç adım uzaklıkta turkuaz renkteki denizin kollarına bırakma fırsatı sunar. Sabahları uyanır uyanmaz, sıcak kumların üzerinde yürüyüş yapabilir ve serin sulara kendinizi bırakabilirsiniz. Denize sıfır villaların genellikle özel plajları veya iskeleleri bulunur, böylece denizin keyfini çıkarmak için başka bir yere gitmenize gerek kalmaz. Fethiye'de denize sıfır villa kiralama seçenekleri oldukça çeşitlidir. Geniş aileler veya arkadaş grupları için daha büyük villalar, romantik bir çift için daha küçük ve samimi villalar gibi seçenekler bulunmaktadır.

Bu villalar genellikle modern ve lüks bir şekilde dizayn edilmiştir, ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde donatılmıştır ve geniş yaşam alanları sunar. Özel havuzlar, geniş teraslar ve bahçeler, güneşlenme alanları ve barbekü imkanları gibi olanaklar da genellikle mevcuttur. Fethiye'de denize sıfır villa kiralamak, size eşsiz bir konaklama deneyimi sunar. Denizin sesini duyarak uyumak, güne deniz manzarasıyla başlamak ve gün boyunca denizin tadını çıkarmak gibi ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz. Ayrıca, özel bir alanda konaklama imkanı sayesinde gizlilik ve huzurun tadını çıkarabilirsiniz.

Geniş Aileler için Tatil Konusunda Neden Villa Kiralama? blog yazımız da ilginizi çekebilir.

Fethiye'de Villa Kiralamada Havuzlu ve Özel Bahçeli Seçenekler

Fethiye'de özellikle havuzlu ve özel bahçeli villalar, size rahatlık, lüks ve özgürlük sunan seçenekler arasında yer almaktadır. Havuzlu ve özel bahçeli villalar, size kendinize ait bir cennet köşesi sunar. Özel bir havuz, sıcak yaz günlerinde serinlemek ve güneşin tadını çıkarmak için mükemmel bir seçenektir. Havuzun etrafındaki şezlonglar ve açık hava oturma alanları, rahatlama ve keyifli vakit geçirme imkanı sunar. Aileniz veya arkadaşlarınızla birlikte özel havuzda eğlenceli anlar yaşayabilir ve unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz.

Ayrıca, özel bahçeli villalar size doğayla iç içe bir konaklama deneyimi sunar. Bahçede yer alan yeşil alanlar, çiçekler ve ağaçlar, sakinlik ve huzur hissi yaratır. Öğleden sonra gölgeli bir alanda kitap okuyabilir, çocuklarınızla bahçede oyunlar oynayabilir veya sevdiklerinizle keyifli bir barbekü yapabilirsiniz. Özel bahçe, size özgürlük ve kişisel alan sağlar, böylece tatilinizi tamamen kendi ritminizde geçirebilirsiniz. Fethiye'de havuzlu ve özel bahçeli villa seçenekleri oldukça geniştir. Genellikle modern ve lüks bir şekilde tasarlanmış olan bu villalar, konforlu bir konaklama için gerekli olan tüm olanaklara sahiptir. Geniş yaşam alanları, modern mutfaklar, geniş yatak odaları, ferah banyolar ve teraslar, konaklamanızı daha da keyifli hale getirir. Ayrıca, bazı villalarda özel spa alanları, hamamlar veya oyun odaları gibi ekstra olanaklar da bulunabilir.

Tatil için Villa Kiralamak mı Otel Tercih Etmek mi Daha Avantajlı? blog yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Gençler için Gece Hayatının Kalbi Fethiye'de Villa Kiralama

Fethiye, Türkiye'nin gençler arasında popüler bir tatil beldesi olmasıyla bilinir. Muhteşem doğası, berrak denizi ve enerjik gece hayatıyla Fethiye, genç tatilciler için heyecan verici bir seçenektir. Eğer unutulmaz bir yaz tatili geçirmek ve gece hayatının kalbinde yer almak istiyorsanız, Fethiye'de villa kiralama seçeneği size rahatlık, özgürlük ve eğlence sunar. Fethiye'de gençler için villa kiralama, özellikle gece hayatına yakın olma avantajı sağlar. Tatilinizde eğlence mekanlarına, barlara, kulüplere ve restoranlara kolaylıkla erişebilirsiniz. Bir villa kiralayarak, gece dışarı çıktıktan sonra rahat bir şekilde dinlenebilir ve kendi özel alanınızda eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. Fethiye'de gece hayatı oldukça canlıdır. Barlar sokağı ve plaj partileri gibi çeşitli eğlence mekanları, gençlerin eğlence dolu anlar yaşamasını sağlar. Villanızın gece hayatı merkezine yakın olması, size gece dışarı çıkmak için kolaylık sağlar. Ardından, yorgunlukla birlikte villanıza dönüp havuzunuzda serinleyebilir veya terasınızda arkadaşlarınızla birlikte keyifli bir akşam geçirebilirsiniz.

Dolayısıyla Fethiye'de villa kiralama, genç tatilciler için ideal bir seçenektir. Eğlence dolu bir günün ardından eğlenceye devam etmek isterseniz villa kiralamış olmanız size oldukça fayda sağlar. Çünkü dışarıda eğlendikten sonra villanıza gelebilir ve arkadaşlarınızla bir havuz partisi yapabilirsiniz. Bu da villanızda arkadaşlarınızla birlikte keyifli bir vakit geçirmenizi sağlar.  Fethiye'de villa kiralama, size gece hayatının kalbinde yer alma imkanı sunar, ancak aynı zamanda gizlilik ve kişisel alan da sağlar. Eğlenceli bir gece geçirdikten sonra, sessiz bir ortamda rahatlıkla dinlenebilirsiniz. Kendi villanızda partiler düzenleyebilir, müzik dinleyebilir ve arkadaşlarınızla eğlenceli anılar biriktirebilirsiniz. Ayrıca, gece hayatıyla ilgili etkinliklerin ve mekanların güncel durumunu kontrol etmek için önceden araştırma yapmanızı öneririm. Bu sayede kiraladığınız villa çevresinde yaklaşan etkinlikleri takip ederek eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Villa Kiralamada Gizlilik ve Güvenlik Önlemleri blog yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Yaz tatilini geçirmek için müstakil bir villa kiralamaya ne dersiniz? Detaylar yazımızda.

Yaz ayları geldiğinde, birçoğumuz tatil planları yapmaya başlarız. Hayal ettiğimiz lüks bir tatil için çoğu zaman güzel bir yer seçmekte zorlanırız. Bu durumda artık zorlanmanıza gerek yok. Çünkü yaz tatilinizi en iyi şekilde değerlendirebileceğiniz birçok lüks villa var. Yaz tatili için lüks villa kiralama, sıradan bir tatilden daha fazlasını arayanlar için mükemmel bir seçenektir. Öncelikle, lüks villa kiralama seçeneği size özgürlük ve gizlilik sunar. Bir tatil köyünde veya otelde kalmak yerine, kendi özel villanızda konaklama imkanı sağlar. Bu, size tatilinizin tadını çıkarırken aynı zamanda kişisel bir alan ve huzur sağlar. Kendi villanızda istediğiniz gibi rahatlayabilir, özel havuzunuzda serinleyebilir ve istediğiniz zaman dilediğiniz aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz. Lüks villa kiralama aynı zamanda size kişiselleştirilmiş hizmetler sunar. Özel şefler, temizlik hizmetleri, özel rehberler gibi birçok seçenek sunan villa kiralama şirketleri mevcuttur. Bu şekilde, tatilinizi daha da özel kılmak için ihtiyaçlarınıza uygun hizmetleri seçebilirsiniz. Örneğin, özel bir şefin size özel yemekler hazırlamasını isteyebilir veya bir rehber eşliğinde yerel turistik yerleri keşfedebilirsiniz

Yaz Tatilinde Lüks Villa Kiralama için En Güzel Yerler

Yaz tatili için lüks villa kiralamayı tercih etmek isteyenler için birçok güzel seçenek bulunmaktadır. Türkiye, doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle ünlü bir ülke olduğundan, lüks villalarıyla da göz kamaştıran şehirlere ev sahipliği yapmaktadır. İşte yaz tatilinde lüks villa kiralama için en güzel şehirlerden bazıları:

Bodrum

Ege'nin incisi olarak bilinen Bodrum, yaz tatillerinin popüler noktalarından biridir. Mavi suları, beyaz kumlu plajları ve lüks villalarıyla dikkat çeken Bodrum, ünlü tatil beldeleri olan Türkbükü, Yalıkavak ve Göltürkbükü gibi bölgelerde lüks villa kiralama imkanı sunmaktadır.

Antalya

Türkiye'nin tatil cenneti olarak bilinen Antalya, Akdeniz'in eşsiz güzelliklerine sahiptir. Lara, Kundu ve Belek gibi bölgelerde lüks villalar bulunmaktadır. Bu bölgelerde, özel plajlara, golf sahalarına ve lüks tatil köylerine yakın konumlanmış villaları tercih edebilirsiniz.

Kaş

Antalya'nın batısında yer alan Kaş, doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla öne çıkan bir tatil beldesidir. Akdeniz'in turkuaz sularına nazır lüks villalarda konaklama imkanı bulabilirsiniz. Kaş, deniz sporları, dalış noktaları ve antik kalıntılarıyla da tatilinizi unutulmaz kılacaktır.

Kiralık Villa seçeneklerimizi değerlendirmek ister misiniz

Fethiye

Muğla'nın gözde turistik bölgelerinden biri olan Fethiye, eşsiz plajları ve doğal güzellikleriyle öne çıkmaktadır. Ölüdeniz, Kelebekler Vadisi gibi bölgelerde, lüks villaların bulunduğu tatil kompleksleri mevcuttur. Kendinizi doğanın ortasında, huzur dolu bir tatilde bulabilirsiniz.

Alanya

Akdeniz'in güzel kıyı şehirlerinden biri olan Alanya, plajları, kaleleri ve tarihi dokusuyla ünlüdür. Alanya'da, Cleopatra Plajı veya Mahmutlar gibi bölgelerde lüks villa kiralama seçeneklerine sahipsiniz. Denize sıfır konumlanmış villalarda konaklayarak, muhteşem manzaralar eşliğinde tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Lüks Villa Kiralandığında Yapılabilecek Etkinlikler

Lüks bir villa kiraladığınızda, tatilinizi daha da keyifli ve dolu dolu geçirebileceğiniz birçok etkinlik seçeneği bulunmaktadır. Lüks bir villa kiraladığınızda, sadece konaklama için değil aynı zamanda çeşitli etkinlikler için de mükemmel bir alan elde etmiş olursunuz. Villanızın geniş bahçesinde veya terasında güneşlenerek, bir kitap okuyarak veya sadece manzaranın keyfini çıkararak rahatlama imkanına sahipsiniz. Eğer villa denize yakın bir konumdaysa, su sporlarına katılma şansınız da olabilir. Dalış, sörf, yelken gibi su sporlarına merakınız varsa, villa kiralayarak bu tutkunuzu doyasıya yaşayabilirsiniz. Denizde eğlenceli bir gün geçirip adrenalin dolu anlar yaşayabilirsiniz. Lüks bir villada konakladığınızda, özel bir havuza sahip olma imkanı da vardır. Havuzunuzda yüzerek serinleyebilir, güneşlenerek bronzlaşabilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz. Özellikle aile veya arkadaş gruplarıyla seyahat ediyorsanız, havuz başında unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz. 

Lüks bir villa kiraladığınızda, tatilinizi daha da eğlenceli hale getirmek için çeşitli oyunlar oynayabilirsiniz. Hem aileler hem de arkadaş grupları için harika bir etkinlik seçeneği olan oyunlar, tatilinizin atmosferini daha da renklendirebilir.  Kart oyunları, lüks villada oynanabilecek popüler oyunlardan biridir. Poker, briç veya Uno gibi kart oyunları, bir araya gelen insanları eğlenceli bir rekabet içinde birleştirir. Kart masasının etrafında toplanarak keyifli anlar geçirebilir ve tatilinizi renklendirebilirsiniz. Bir masa tenisi masası veya bilardo masası lüks villalarda sıkça bulunan oyun seçenekleridir. Arkadaşlarınızla rekabet dolu bir masa tenisi veya bilardo maçı yaparak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Bu oyunlar, hareketli bir tatil deneyimi yaşamanızı sağlar ve grup içinde dostane bir rekabet ortamı oluşturur. Eğer lüks villanızda oyun konsolları veya oyun odaları gibi ekstra imkanlar varsa, video oyunları oynamak da harika bir seçenektir. FIFA, Mario Kart veya Just Dance gibi çok oyunculu oyunlarla eğlenceli bir turnuva düzenleyebilirsiniz. Bu, özellikle gençler ve genç ruhlu yetişkinler arasında büyük bir popülerlik kazanmıştır. Dış mekan oyunları, lüks bir villa tatilinde çok keyifli olabilir. Plaj voleybolu, badminton veya Frisbee gibi oyunlarla açık havada eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. 

Aileler için Lüks Villa Kiralama

Lüks bir villa kiralayarak ailenizle birlikte geçireceğiniz tatil, sıradan bir tatilden çok daha fazlasını sunar. Bu villalar genellikle geniş alanlara, konforlu odalara ve birçok özel olanaklara sahiptir. Bu da ailenizle rahat ve özel bir konaklama deneyimi yaşamanızı sağlar. Villada aile ile yapılabilecek etkinlikler, tatilinizi daha da renklendirir ve herkesin keyif almasını sağlar. Öncelikle, villanın geniş bahçesi veya terası, ailenizle birlikte açık havada vakit geçirmek için mükemmel bir alan sunar. Birlikte piknik yapabilir, mangal partileri düzenleyebilir veya sadece güneşlenerek huzurlu anlar yaşayabilirsiniz. Eğer villada bir yüzme havuzu varsa, suyla dolu keyifli anlar yaşamak için harika bir fırsatınız olur. Çocuklar havuzda oynayabilir, su sporlarına katılabilir veya sadece serinleyerek rahatlayabilirler. Aynı zamanda, villanızın yakınında bir plaj varsa, deniz keyfi de yapabilir ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

Banka Hesapları

Türkiye Finans Katılım Bankası
Banka Adı Türkiye Finans Katılım Bankası
Şube Adı-Kodu Bahçeşehir
Hesap Adı BUHAYRA TURİZM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
TL TR110020600278036022530002
Kuveyt Türk
Banka Adı Kuveyt Türk
Şube Adı-Kodu Ispartakule
Hesap Adı BUHAYRA TURİZM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
TL TR45 0020 5000 0964 7991 3000 01
Yapı Kredi Bankası
Banka Adı Yapı Kredi Bankası
Şube Adı-Kodu Bahçeşehir Şubesi
Hesap Adı BUHAYRA TURİZM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
TL TR98 0006 7010 0000 0068 2107 71
WhatsApp Destek!
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz
X REZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati : Çıkış Tarihi:
UYGUNLUK TAKVİMİ
Müsait
Dolu
Ödeme Bekliyor
Giriş-Çıkış