Kiralama Sözleşmesi

 

Kiralama Sözleşmesi

Taraflar ve Amaç

Bu sözleşme; villayı kiralayan (bundan böyle 'müşteri' olarak anılacaktır) ile villayı kiraya veren (bundan böyle faaliyet merkezi  Tahtakale mh.Saray Patı sok. No:1/5/21 34320 Avcılar/İstanbul adresinde bulunan Buhayra Turizm San. Ve Tic. Ltd.Şti. bundan sonra villayolu.com olarak anılacaktır.)
arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için villa kiralanması amacı ile yapılmıştır.
www.villayolu.com internet sayfasında ilan edilen villalarımızdan herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, villayolu.com  'a, rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşterinin villayı terk etmesini isteme ve alınan kapora ve depozito ve kira bedelini iade etmeme hakkını verir.

Rezervasyon ve Ödeme

Villalarımıza/Apartlarımıza internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu veya SMS veya telefon yolu veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. Villa/Apartın kiralama tarihlerini seçtikten sonra sizden gerekli iletişim ve fatura bilgileri alarak ön kiralama işlemi yapar. Ön kiralamadan sonra sizden kiralama bedelinin %35 ‘ni kapora ödemesi olarak almaktadır. Kapora, ön kiralama(opsiyon) yapıldıktan sonra 1 (bir) iş günü içerisinde ödendiği taktirde villa/apart adınıza rezerve edilir. Ödemeniz gereken kapora tutarı ve banka hesap numaralarımız, ayrıca elektronik posta yolu ile veya SMS yolu ile veya telefon yolu ile tarafınıza bildirilecektir. Kapora 1 (bir) iş günü içinde Havale, EFT veya Kredi Kartı ile ödeme yapılmalıdır. Kaporanın teslim alındığından en geç 1 (bir) iş günü içerisinde tarafınıza yazılı olarak Villanın/Apartın kiralama onayı gönderilecektir. Bu onay belgesinin içerisinde toplam ücret, alınan kapora ve hangi tarihlerde Villa/Apartın adınıza kira edildiği ve yatırmış olduğunuz kaporanın günü saati bildirilmektedir. Kaporanın yatırılmaması durumunda villayolu.com, müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya/aparta başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir. Villanın/Apartın geriye kalan ücretini sözleşme yapıldıktan sonra veya Villa/Apart tesliminde villa/apart sahibinin banka hesabına yatırmak şartı ile banka üzerinden resmi olarak alınır.
MÜŞTERİ BU SÖZLEŞMEYİ ONAYLADIĞINDA VİLLA/APARTIN KİRASININ GERİ KALAN ÜCRETİNİ MAL SAHİBİNE BANKA ÜZERİNDEN YATIRACAĞINI TAAHHÜT ETMİŞ OLUR.

Hasar Depozitosu

Her villanın özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu müşteriden tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında müşteriye gönderilen konfirmasyon belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. (Villa özellikleri tablosunda veya villa/ detay sayfasında  depozito miktarı belirtilmektedir) Hasar depozitosu müşteriden, villaya giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri villadann ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen villa ile villanın demirbaşlarında bir hasar/eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Müşterinin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte villadan ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile villa/ çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito müşteriden alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Villada oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.

Villaya Giriş / Çıkış

Villa/Apart a giriş saatleri 16:00 (Temizlik sebebi ile), evden çıkış saatleri ise kesinlikle saat 10:00’a kadardır. Bu saat dilimleri, müşterinin ev sahibinin onayını alması ile evin müsait olma durumuna bağlı olarak değiştirebilir.

Villa Temizliği/Bakımı ve Ekstra Giderler

Haftalık villa kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 1 (bir) hafta konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Tüm villaların havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki villa detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her villamızda standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız villanın özelliklerini villa özellikler sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.

Villa/Aparta mevcut bulunan ve mal sahipleri tarafından yaptırılmış olan olası deprem, yangın, su baskını, doğal afet vs. her türlü sigorta, evde konaklayan misafirleri kapsamamaktadır. Evde konaklayan misafirlerin hayat, sağlık,seyahat ve hırsızlık sigortaları gibi kişisel sigortalarını yaptırmaları tavsiye edilir.

Isıtmalı Havuzlu Villalar

Isıtmalı Havuzlu Villalar kategorisinde bulunan villalarımızda iç ya da dış havuz ısıtmalı olduğu Villa/Apart'ın açıklamalarında belirtilmiştir.Havuz ısıtma ücretleri Villa/Apart'a göre değişmekte ve açıklamada yazmaktadır.
Havuz sıcaklıkları hijyen gereği 26-28 C derece arasında olmaktadır.Akdeniz ve Ege bölgesindeki villalarımızda havuz ısıtması elektrik ile yapıldığından havuzun büyüklüğüne göre havuzların standart sıcaklığa ulaşması 2-3 günü bulabilmektedir.Rezervasyon yapan müşterilerimiz mutlaka öncesinde havuz ısıtması istediğini belirtmeliler.Havuz sıcaklıklarından kaynaklı sorunlarda firmamız sorumlu tutulamaz.

Villa Kapasitesi

Villa/Aparta belirtilen kişiler haricinde ekstra kişilerin konaklaması yasaktır. Evin tanımında belirtilen maksimum kişi sayısından fazla kişinin konakladığı tespit edilirse, ev sahibinin / ilgili kişinin bu kişileri evden çıkarma ya da ek ücret isteme hakkı bulunmaktadır.

İptal Şartları ve İade Koşulları

Değerli Müşterilerimiz; Şirketimiz tarafından onaylanmak üzere EFT, Havale, Kredi Kartı imkanlarımızdan yararlanarak yatırmış olduğunuz kaporalarınız, rezervasyonunuz onaylandıktan sonra şirketimiz tarafından iade edilmez. Çünkü villayolu.com hesabına yatırılan her rezervasyonun kaporası; rezervasyonu tamamlanmış ilgili villanın sahibinin belirtmiş olduğu banka hesabına aynı gün içerisinde villayolu.com tarafından yatırılmaktadır.

Müşteri tarafından iptal edilen rezervasyonlar giriş tarihinden en az 45 gün önce villayolu.com a bildirilmesi gerekmektedir.Bildirilmediği takdirde villayolu.com kalan tutarı aşağıdaki gibi tahsil etme yoluna gider;

31-45 gün önce yapılan iptallerde kalan ücretin %35’i tahsil edilir ve kapora iade edilmez.

30-15 gün önce yapılan iptallerde kalan ücretin %50’si tahsil edilir ve kapora iade edilmez.

14- 0 gün arası yapılan iptallerde kalan ücretin %100’ü tahsil edilir ve kapora iade edilmez.

Müşteri eve girdikten sonra herhangi bir sebepten evden ayrılırsa kesinlikle ücret iadesi yapılmaz.

Rezervasyon İptali Villa Sahibi ya da villayolu.com tarafından herhangi bir sebep doğrultusunda iptal edilir ise;

Şirketimiz sözleşmenizde yer alan tarihlere uygun ya da yakın olacak şekilde sizlere rezervasyon yaptırmış olduğunuz villa kategorisinde ve bütçesinde başka bir villa önerebilir.

İsteğiniz doğrultusunda yatırmış olduğunuz kaporanın tamamını iade etmekle yükümlüdür.

KİRALAMA KOŞULLARI VE SÖZLEŞMENİN AKTEDİLMESİ 

Müşteri sözleşmeyi okuduğunu, anladığını, haklarının ve yükümlülüklerinin bilincinde olduğunu kabul eder.

Müşteri, sözleşme ile kararlaştırılan edimler arasında hiçbir oransızlık bulunmadığını ve karşılıklı edimlerin işin niteliğine uygun olduğunu, sözleşme konusuna giren işlemler kapsamında herhangi bir tecrübesizliklerinin bulunmadığını kabul ederler.

Müşteri, sözleşme kapsamında yer alan işlemlerin kendi menfaatine uygun olduğu konusunda tam bir kanaate vardığını ve tüm şartlara kendi özgür iradesi ile, hiçbir güçlük veya sıkıntı içinde olmadan, düşünerek, isteyerek ve bilerek uyacağını kabul eder.

villayolu.com Kiralama ve Müşteri, sözleşmenin hükümlerinin haksız şart sayılabilecek bir özellik taşımadığını, menfaatler dengesi bakımından bir haksızlık olmadığını kabul eder.

İşbu sözleşme hükümleri tüketici sözleşmelerindeki haksız şartlar hakkında yönetmelik hükümleri uyarınca herhangi bir haksız şart içermemektedir. Hükümler dürüstlük ve iyi niyet kuralına aykırılık teşkil etmemekte olup tüketicinin korunması mevzuatına uygun olarak hazırlanmıştır.

İşbu sözleşme hükümleri 6098 sayılı borçlar kanunu hükümleri de dikkate alınarak hazırlanmıştır. Borçlar kanununun 21. maddesinde öngörülen bağlayıcılık ve içerik denetimi Müşteri tarafından yapılmıştır. İşbu sözleşme hükümlerinden hiçbiri iş bu sözleşmenin niteliğine ve işin özelliğine yabancı (şaşırtıcı şartlar) nitelik taşımaz. İşbu sözleşme hükümleri açık ve anlaşılır bir şekilde yazılmış olup birden çok anlamı ifade etmemektedir.

FİRMAMIZIN  SORUMLULUKLARI 

Web sitemizden rezervasyon yaptığı tarihten itibaren yazlık eve girişe kadar bu rezervasyon ile ilgili tüm işlemler firmamızın sorumluluğundadır.

Konutta olabilecek aksaklıkları (elektrik arızası, su arızası vs.) en kısa zamanda onarımını veya bakımını yaptırır. Fakat yaz aylarının çok yoğun olması sebebi ile gecikmeler yaşanabileceğini de hatırlatmak isteriz.

Müşterilerin özel eşyalarından firmamız hiçbir şekilde sorumlu değildir. Tatil beldelerinde hırsızlık olaylarının olabileceğini dikkate alarak misafirlerimizin dikkatli olmalarını öneriyoruz.

Seyahat sigortası yaptırmanızı öneririz. Eve ait eşyaların çalınması, zarar görmesi veya benzer koşullarda, olay yerinde inceleme yapan polis veya jandarmanın raporuna göre hareket edilecektir.

Tamamen kontrolümüz dışında gerçekleşen savaş, savaş tehdidi, toplumsal kargaşa, terörist eylemler, doğal afetler, sağlık riskleri ve şiddetli hava koşulları gibi durumlardan kaynaklanan değişikliklerden sorumluluk kabul etmeyeceğimiz gibi para iadesi de yapmayacağımızı belirtmek isteriz.

Evde kaynaklanacak ve tamiri mümkün olmayan büyük teknik arızalarda, kiralanan evin muadili başka bir konut firmamız tarafından tahsis edilecektir.

villayolu.com web sayfasında yayınlanan hiçbir villa veya apart, villayolu.com ‘a ait değildir.  Her villanın/apartın sahipleri farklı gerçek veya tüzel kişilerdir. villayolu.com, gerçek ya da tüzel kişilerin villalarını/apartlarını müşteriye kiralamak için aracılık konumundadır. Bu nedenle villayolu.com sadece komisyonculuk faturası keser. Müşterinin ödediği bedelin belirli bir tutarı (komisyonculuk) geliridir ve bu gelire istinaden villayolu.com fatura ibraz etmektedir. Müşteri tarafından ödenen toplam tutarın fatura keşide edilmeyen kalan kısmı  villa/apart sahibinin geliri olduğundan dolayı, kalan tutarı için fatura ibraz edilmez. Villa/apart sahibi, yıl sonunda devlete, kira geliri beyannamesi adı altında vergisini öder. villayolu.com kendi elde ettiği gelire istinaden  fatura ibraz ettiğinden dolayı, üçüncü şahısların, kurumların, kişilerin, şirketlerin elde etiği gelir için fatura ibraz etmez, bu durumdan  kaynaklı bir yükümlülüğü bulunmamaktadır.

ZİYARETCİNİN SORUMLULUKLARI 

Evin içerisinde sigara içilmesi yasaktır.

Firmamızdan onay alınmadığı takdirde evcil hayvan kabul edilmez.

Her ev için maksimum kişi sayısı web sitemizde belirtilmiştir. Sözleşmede belirtilen kişiler haricinde evde başka kimse kalmamalı, Müşteri kiraladığı ev için rezervasyon formunda ve/veya web sitemizde belirtilen kişi sayısını aşmamalıdır.

Müşteriler kiraladıkları tatil konutunun tüm eşyalarını ve mobilyalarını kullanmaya yetkilidir. Fakat tüm ekipmanları temiz ve hasar vermeden kullanmaya özen göstermelidir. Herhangi bir hasar ziyanda firmamızı haberdar etmelidir.

Oluşan herhangi bir hasarın bedeli neyse depozitodan düşülecektir. Hasar bedeli depozito bedelinden yüksek ise Müşteri fazlasını ödemeyi kabul eder. Müşteriler, bu sözleşmeden kaynaklanan hak ve yükümlülüklerini villayolu.com onayı olmadan devredemezler. villayolu.com sözleşmeden kaynaklanan hak ve yükümlülüklerini 3. kişilere devredebilir.

Kullanan, taşınmazı hukuka ve genel ahlak kurallarına uygun şekilde, temiz, dikkatli ve özenli şekilde ve anlaşma ve mutabakata uygun bir tarzda kendi malı gibi korumalı ve gelebilecek tüm tehlikelerden uzak tutmalıdır.

Taşınmazın kullanımı için Müşterinin kontrolüne bırakıldığı sırada hukuka ve genel ahlak kurallarına uygun şekilde, temiz, dikkatli ve özenli şekilde ve anlaşma ve mutabakata uygun bir tarzda kendi malı gibi kullanılmaması ve/veya gelebilecek tehlikelerden uzak tutulmaması halinde Müşteri, Taşınmaz Sahibine karşı kusuru oranında sorumlu olacak, villayolu.com kesinlikle sorumlu olmayacaktır.

Taşınmaz esas olarak sadece Müşteri ve sözleşme belirtilen kişiler tarafından kullanılacaktır. Sözleşmede belirtilen kişiler dışındaki kişilerin de kullandırılabileceğine dair bir şart bulunmadığı takdirde taşınmaz başkasına kullandırılamaz. İzin verilen kişilerin bulunması halinde dahi bu kullandırmalar Müşteri tarafından bedel karşılığında üçüncü kişilere tahsis edilemez. Müşterinin izin verdiği kişilerin de kullandırılabileceğine dair bir şart bulunması halinde söz konusu izin verilen kişilerin bu Sözleşmede yer alan hükümlere aykırı hareketleri doğrudan Müşterinin aykırılığı olarak telakki edilir. Kullanan taşınmazı başkalarına kullandırarak ticari veya benzeri kazanç sağlayamaz.

Müşteriler kullanılan evin çevresindeki komşulara karşı anlayışlı olmalı ve çevreyi rahatsız edecek her türlü davranış ve gürültüden sakınmalıdır. Ayrıca kanunen yasak olan herhangi bir yasadışı (silah, uyuşturucu, her türlü kaçakçılık vs..) faaliyet içinde bulunmamalıdır. Böyle bir durum karşısında villayolu.com ‘un derhal ve ihtara gerek kalmadan evi tahliye ettirme hakkı saklıdır. Anılan sebeplerle yapılacak tahliye esnasında oluşabilecek zarar ve kayıplardan villayolu.com sorumlu tutulamaz.

Bu anlaşma ile evin söz konusu tarihlerde başkasına kiralanmayacağı teminat altına alınmaktadır. Afet ve mücbir sebepler durumunda bu sözleşme geçersiz olacaktır.

Villaya/Aparta giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, villayolu.com un önüne geçemediği durumlarda villayolu.com kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Villaya/Aparta ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. kısacası her türlü olumsuzluktan villayolu.com kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Bazı villaların inşasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) müşteriyi sağlık yönünden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan villayolu.com kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Tüm Villa ve Apartlarımızda konaklayacak olan müşterilere özel araç lazım olacaktır. Müşterinin villaya/aparta ulaşımı kendi sorumluluğundadır. villayolu.com, müşteriyi hiçbir zaman, hiçbir şekilde kiraladığı villaya/aparta, villayolu.com firmasının otomobili içerisinde taşımaz. Müşteri, üçüncü kişilerden taksi, transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir. villayolu.com, üçüncü şahıslardan kiralanacak veya kiralanmış olan veya transfer veya taksi hizmetine karışmaz. Müşterinin kendi sorumluluğundadır.

Villa veya apart kiralamış olan müşteri, kiralamış olduğu villanın veya apartın coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan villayolu.com sorumlu tutulamaz. villayolu.com, villanın/apartın konumunu Google Harita üzerinden, yaklaşık olarak işaretlemiştir.

Villaya/Aparta ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğunuz aracın zarar görmesinden villayolu.com sorumlu tutulamaz.

Villayı/Apartı kiralamış olan müşterinin aracının (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, müşterinin; otomobil, motor vs. kullanmadaki acemiliği ve buna bağlı olarak villaya/aparta ulaşamaması sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk müşterinin kendi sorumluluğundadır. Bu gibi veya buna benzer sorunlardan villayolu.com kesinlikle sorumlu tutulamaz.

HUKUKİ ŞARTLAR

Uygulanacak Hukuk: Taraflar, işbu Sözleşme’nin uygulanması ve yorumlanması ile ilgili ihtilafların Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre çözümleneceğini kabul etmektedirler.

Yetkili Mahkeme: İşbu Sözleşme’den doğan ihtilafların hallinde münhasıran İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. İşbu Sözleşme’den dolayı her türlü şikayet ve itirazlar, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlara göre villayolu.com merkezi bulunan yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapılabilecektir.

Ayrılabilirlik: Sözleşme’nin esaslı olmayan hükümlerinden herhangi birisinin veya bir kısmının, kısmen veya tamamen hukuken geçersiz olması ve Sözleşme’nin geri kalan hükümlerinin bu hüküm veya kısım olmaksızın da icra kabiliyetinin olduğunun anlaşılması halinde bu durum yalnızca söz konusu hüküm veya kısım için geçerli olacak ve diğer Sözleşme hükümlerinin geçerliliğini veya yürürlülüğünü etkilemeyecektir.

Sözleşmenin Dili: İşbu Sözleşme Türkçe olarak hazırlanmış ve imzalanmıştır.

Sözleşme ve Eklerinin Bütünlüğü ve Tadiller: Sözleşmenin ekleri bu Sözleşmenin ayrılmaz bir parçasını teşkil edecek olup birbirlerinden ayrı olarak yorumlanamaz.

VİLLALARIMIZDAN HERHANGİ BİRİNE REZERVASYON YAPTIRAN MÜŞTERİLER YUKARIDAKİ ŞARTLARIN TAMAMINI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. BU ŞARTLARIN HERHANGİ BİRİNE AYKIRI DAVRANIŞ "villayolu.com" a REZERVASYONLARI TEK TARAFLI İPTAL ETME VE GERİ ÖDEME YAPMAMA HAKKI VERİR

WhatsApp Destek!
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz
X REZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati : Çıkış Tarihi:
UYGUNLUK TAKVİMİ
Müsait
Dolu
Ödeme Bekliyor
Giriş-Çıkış