• Arkadaşın ile paylaş
  • facebook
  • twitter
Kaş
Kaş Antalya-Kaş
Kaş Antalya-Kaş
listing 56 Sonuç listelendi.
Görünüm
izgaraGörünüm
izgaraGörünüm
  • Önerilen Sıralama
  • Fiyata Göre Önce (En Düşük)
  • Fiyata Göre Önce (En Yüksek)
  • Kişi Sayısına Göre (Önce En Düşük)
  • Kişi Sayısına Göre (Önce En Yüksek)

Meşhur Kaş ilçemiz sadece yaz ve deniz turizmi ile bu ünvana hak kazanmamıştır.

İşte Kaş hakkında bilinmesi gerekenleri sizin için derledik....

Antalya ilinin en büyük yüzölçümüne sahip 4. ilçesidir. Antalya şehir merkezinin batısında ve kara yolu ile yaklaşık 190 kilometre uzağında yer alır. Batıda Eşen Çayı ile Fethiye’den ayrılırken, kuzeyinde Elmalı ilçesi doğusunda iseUçağız, Demre bölgesi ile çevrilidir.

Antik Likya Yolu ile Karia Tarihi Yolukesişiminde bulunması Kaş ve civarının tarihteki önemini vurguluyor. Kaş’ın bilinen en eski adı Habesos olup bilinen en eski tarihi ise MÖ 2000 yıllarına yani Hititlere dayanır. İlçe yakınlarında yer alan Patara, Likya Birliği’nin merkezi olarak tarih sahnesinde önemli bir yerde yer almıştır ve alıyordur. Likya Birliği antik çağlarda var olan ne ilk ne de tek birliktir fakat buna karşın, seçme ve seçilme hakkı olan kadınlarıyla ve her yıl farklı yerde seçilen başkanlarıyla demokrasi kültürünün ilk oluştuğu birliktir diyebiliriz. Antalya ve Fethiye körfezi arasındaki yarımada “Teke Yarımadası” olarak bilinir. Kaş da bu yarımadanın içerisinde yer almaktadır.

Kaş bölgesinde Akdeniz İklimi hâkimdir. Yaz mevsimleri sıcak ve kurak, kış mevsimleri ise serin ve yağışlı geçer fakat bu iklim özellikleri deniz seviyesinden 700 metre yüksekliğe kadar geçerlidir. 700 metreden sonra karasal iklim özellikleri hâkim olmaya başlar. Bunun sebebi denize paralel uzanan yüksek dağlara buralarda çokça rastlanmasıdır. Özellikle ilçe merkezinde, her ne kadar Akdeniz İklimi hâkim olsa da Akdeniz Bölgesi’ndeki en düşük yaz gündüz sıcaklıklarına sahip yer burasıdır.

Kaş’ın yaklaşık 2 kilometre açığında Meis Adası’bulunur.Kaş Kıyı şeridi boyunca gezinirken radyo dinlemeye niyetlendiğinizde bazı yerlerde Türkiyeradyo kanallarından çok Yunan kanal yayınlarını kuzeydeki engebeli arazi sebebiyle dinlersiniz.

Kaş nüfusunun %50’sinden biraz daha fazlası ilçenin kırsal bölgelerinde yaşamaktadır. Kırsal bölgelerde ise tarım açısından elverişli olan Toros Dağlarının etekleri, Gömbe Yaylası ve Kasaba Ovası gibi alanlar özellikle tercih edilen bölgelerdir. Geri kalan nüfus ise şehir merkezinde yaşamaktadır. Özellikle yaz ayları turist sayısının artışı ile bu denge değişse de genel olarak yöre halkı ovalarda ve yaylalarda hayatlarını sürdürmektedir.

Kalkan'a yakın olan Yeşilköy, Ova ve Kınık civarında seracılık ve zeytincilik, yaylalarda nar ve elma üretimi, kıyı kesimlerinde de balıkçılık yapılırken, hem Kaş'ın hem de Kalkan'ın temel geçim kaynağı turizmdir.

Kaş deniz kıyısında yer alan konumu ve 70 kilometrelik sahil uzunluğu ile deniz turizmi için çok önemli biryere sahiptir.Plajların yapısı ise genel olarak taş ve kayalıktır. Bu sebeple bölgede denize girmek için tatile gidiyorsanız yanınıza denizde giymeye uygun bir ayakkabı muhakkak alın.Ayrıca Kaş’ta denize girmenin ve tekne turlarına çıkmanın yanı sıra dalış yapma populer bir aktivitedir. Bölgenin en az deniz üstü kadar denizaltı güzellik ve zenginlikleri bu özelliğini ön plana çıkarmıştır. Özellikle de tarihi su altı şehirlerine , uçak batıklarına , su altı kanyonlarına dalış yapmak eşsiz bir deneyim olacaktır.Her seviyedeki dalıcı için çeşitli dalış okulları mevcuttur.

Dalış, yüzme ve tekne turlarının dışında bölgede paraşütçülük de yaygınlaşmaktadır. Özellikle işaretli olan Likya Yolu ve Karia Yolu rotalarında doğa yürüyüşleri yapmak da eşsiz bir deneyim ve keyiftir. Yürüyüş yaptığınız yolların yapısı ve tarihi ile ilgili önceden bir araştırma yapabilirseniz hem yürüyüşünüze tarihî bir anlam kazandıracak hem de rotanın içinde bulunan riskleri ve kaybolma ihtimalinizi minimuma indirecek çıkarımları da yapabileceksiniz.

Kaş ilçesine en yakın havalimanı Muğla’nın Dalaman ilçesinde yer almakta olup, oradan Kaş’a kara yolu ile ulaşım mesafesi 150 kilometredir. Dalaman Havalimanı’na alternatif ise AntalyaHavalimanı’dır ki oradan ilçeye kara yolu mesafesi de 200 kilometre civarındadır.İlçenin İstanbul’dan kara yolu ile mesafesi yaklaşık 850 kilometre olup tahminen özel araç ile 10 saattir. Ankara’danyaklaşık 680 kilometre olup, tahminen 8-9 saat sürüş mesafesindedir.İzmir’den Kaş’a karayolu ile yaklaşık 430 kilometre mesafe ve 5-6 saatlik bir sürüş ile rahatlıkla ulaşılabilir.

Kaş ve çevresindeki yerleşimler sizlere ,antik kentleri, tarihî önem taşıyan yolları, doğa harikası plajları, kanyonları, şelaleleri ile doğaya, spora ve maceraya doyacağınız bir tatil imkânı sunuyor. Türkiye'nin bir çok yeri gibi Kaş' da farklı medeniyet ve kültürlere ev sahipliği yapmaktadır.

Kaş Kiralık Villa

Kaş, güzel plajları, berrak mavi suları ve lezzetli deniz ürünleri ile tanınan ünlü bir tatil şehridir. Kaş'taki kiralık villalar, ziyaretçilerine bu harika kasabayı deneyimlemeleri için konforlu ve lüks bir yol sunuyor. Kaş'ta villa kiralamanın en önemli avantajlarından biri sağladığı mahremiyettir. Villalar genellikle bir otel veya apartman dairesinden daha fazla oda sunar ve bu da onları birlikte seyahat eden aileler veya arkadaş grupları için ideal kılar. Ayrıca daha mahrem ve gözlerden uzak bir deneyim sunarlar, bu da özellikle turist yoğunluğu olan bölgelerin koşuşturmacasından kaçmak isteyenler için çekici olabilir.

Kaş kiralık villaların bir diğer avantajı da sağladıkları konfor ve kolaylık düzeyidir. Birçok villa, modern aletler, konforlu mobilyalar ve özel havuzlarla tam donanımlı olarak gelir. Bu, çok daha rahatlatıcı ve keyifli bir tatil deneyimi sunar. Kaş'ta kiralık villalardaki lezzetli bir akşam yemeği hazırlamanız için tüm mutfak ihtiyaçlarınız bulunmaktadır. Size sadece istediğiniz yemek için malzemeler almak yemeği pişirmek kalır. Bu da konukların kendi yemeklerini hazırlamalarını ve dışarıda yemek yemekten tasarruf etmelerini kolaylaştırır. Kaş kiralık villa fiyatları söz konusu olduğunda villanın büyüklüğüne, konumuna ve mevsime göre büyük farklılıklar gösterebilmektedir. Genel olarak, daha fazla yatak odasına, özel havuza ve plaja daha yakın olan villalar daha pahalı olma eğilimindedir. Fiyatlar ayrıca yoğun turizm sezonunda daha yüksek olabilmektedir.

Kaş Muhafazakar Villa

Kaş'taki muhafazakar villalar, ziyaretçilerine bu harika kasabayı konforlu ve lüks bir şekilde deneyimlemenin yanı sıra daha geleneksel ve muhafazakar bir atmosfer arayanlar için ideal olan daha özel ve tenha bir deneyim sunar. Kaş'ta muhafazakar villaların en önemli avantajlarından biri sundukları mahremiyettir. Bu villaların çoğu, turist yoğunluğu olan bölgelerin koşuşturmacasından uzakta, daha tenha bölgelerde yer almaktadır. Bu, ziyaretçiler için daha huzurlu ve sessiz bir atmosfer sağlayabilir ve günlük hayatın stresinden kaçmak isteyenler için idealdir. Kaş'ta muhafazakar villaların bir diğer avantajı da sağladıkları konfor ve kolaylık düzeyidir. Bu villaların çoğu modern aletler, konforlu mobilyalar ve özel havuzlarla eksiksiz bir şekilde donatılmıştır. Bu, çok daha rahatlatıcı ve keyifli bir tatil deneyimi için yapabilir. Tüm bu olanakların yanında sizin ve aileniz için tamamen çitler ve duvarlar ile çevrili kimsenin göremeyeceği bir bahçe imkanı da bulmaktadır. Ayrıca Kaş'taki muhafazakar villalar, daha geleneksel ve kültürel bir deneyim de sağlayabilir. Bu villaların çoğu, yerel kültür ve gelenekleri deneyimlemek için eşsiz bir fırsat sağlayan daha geleneksel mahallelerde yer almaktadır.

Bu villaların çoğu, maksimum düzeyde mahremiyet sağlayacak şekilde tasarlandıklarından, herhangi birinin göremeyeceği şekilde gizlenmiş özel, kapılı havuzlara ve bahçelere sahiptir. Bu villaların bir diğer avantajı ise tamamen özel olarak yapıldığından kimsenin içini görmemesidir. Bu, mahremiyetine önem veren ve meraklı izleyiciler tarafından rahatsız edilmek istemeyenler için özellikle çekici olabilir. Bu villalar mahremiyet sağlamakla birlikte oldukça güvenlidir. Villa sahipleri güvenlik konusunda endişe duyduklarından, mülklerin birçoğunda ziyaretçilerin oradayken güvende olmalarını sağlamak için alarm sistemleri, kameralar ve diğer güvenlik özellikleri bulundurmaktadır.

Kaş Balayı Villası

Kaş, mükemmel deniz ve doğa manzarası ile balayı çiftleri için harika bir tatil beldesidir. Kaş Balayı Villaları, yeni evli çiftlere bu harika kasabayı keşfetmek ve balaylarını unutulmaz bir deneyim haline getirmek için konforlu ve ayrıca romantik bir olanak sunar.

Kaş Balayı Villaları'nın sağladığı mahremiyet ve inziva başlıca avantajlarından biridir. Bu villaların birçoğu, turistlerin yoğun olduğu bölgelerin karmaşasından uzakta, daha uzak bölgelerde yer aldıkları için çiftlerin birlikte vakit geçirmeleri için daha sakin ve sessiz bir ortam sunmaktadır. Ayrıca, tamamen özel olarak inşa edildikleri için içeriyi kimse göremez, bu da özellikle mahremiyete önem veren ve rahatsız edilmek istemeyenler için cazip olabilir. Kaş Balayı Villaları'nın sunduğu konfor ve olanaklar da bir başka avantajdır. Bu villaların çoğunda özel havuzlar, modern cihazlar ve rahat mobilyalar bulunmaktadır. Bu sayede çok daha keyifli ve dinlendirici bir tatil geçirebilirsiniz. Birçok villanın bahçesinde ve havuz kenarında romantik bir akşam yemeğinin tadını çıkarabilirsiniz.

Kaş Balayı Villaları'nın çevresi romantik geziler için mükemmeldir. Kaş kasabası, ıssız plajlar, kasabanın tepe manzarası ve Antiphellos antik kenti de dahil olmak üzere ziyaret edilecek birçok romantik yere sahiptir. Burada hem sessiz sakin ve baş başa bir balayı geçirirken aynı zamanda tarihin büyüsüne kapılmanız mümkün. Kaş Balayı Villaları, balayını daha da unutulmaz kılmak için benzersiz hizmetler de sunmaktadır. Villa içi masajlar, özel şef hizmetleri ve mum ışığında akşam yemekleri bu olanaklardan birkaçıdır. Eşiniz ile baş başa romantik bir yemek planlıyorsanız bu balayı villarının bahçesini istediğiniz şekilde kullanabilmeniz mümkün. Özel şeflerle ve güzel bir keman tınısı ile eşiniz ile gözlerden uzak baş başa bir yemek yiyebilirsiniz. Dolayısıyla Kaş balayı villası yeni evli çiftler için oldukça harika bir balayı deneyimi yaşatmaktadır.

WhatsApp Destek!
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz
X REZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati : Çıkış Tarihi:
UYGUNLUK TAKVİMİ
Müsait
Dolu
Ödeme Bekliyor
Giriş-Çıkış